1. Anasayfa
  2. İlginç

Soğutmalı römorklar için güneş gücünden faydalanılacak

Soğutmalı römorklar için güneş gücünden faydalanılacak
0
Ad
0
(0)

Alman güneş enerjili elektrikli araç geliştiricisi Sono Motors, Fransız frigorifik araç tedarikçisi Chereau ile yeni bir muahedeye vardı. Muahede kapsamında iki şirket, entegre bir güneş gücü paneliyle çalışan soğutmalı araçlar geliştirmek için birlikte çalışacaklar.

Ad

Bu yıl içerisinde testler başlayacak

Sono Motors ve Chereau, toplamda 54 güneş modülüyle 58,9 m²’lik yüksek verimli, otomotiv sınıfı güneş modüllerinin entegre edildiği bir frigorifik kamyon üretecekler. Güneş panelleri, soğutma ünitesine 9,8 kW’a kadar elektrik sağlayacak ve bu sayede Sono Motors, yılda yaklaşık 3.400 litre yakıt tasarrufu sağlayabileceğini ve araç başına 9 ton CO2 emisyonunu önleyebileceğini kestirim ediyor.

Sono Motors eser kümesi başkanı Lars Löhle: “Bu iştirakle güneş gücü teknolojimiz için yeni bir pazara giriyoruz. Hedefimiz her araca güneş gücü getirmek ve bu nedenle yüksek hacimli seri üretime uygun bir teknoloji tahlili sunuyoruz. Yenilikçi teknolojiye nazaran dizele kıyasla %80’e varan güç tasarrufu sağlanabiliyor.” sözlerinde bulundu.

Yeni manyetik elektrot, pil ömrü için iyon akışlarını izliyor

1 gün evvel eklendi

Geliştirilen solar tryler bu yıl içinde bir nakliye fuarında sergilenecek. Akabinde Eylül ayında Fransa’daki bir Chereau müşterisi tarafından birkaç ay boyunca denenecek ve bu sırada Sono Motors, hava durumu ve sistem verimliliği varsayımları dahil olmak üzere aracın güç yararı ve yakıt tasarrufu üzere kestirimi kıymetleri doğrulayacak.

  • Anasayfa
  • Ömür
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Soğutmalı römorklar için güneş gücünden faydalanılacak

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir