1. Anasayfa
  2. Bitkiler ve Hayvanlar

Tek Ağaç 40 Çeşit Meyve!

Tek Ağaç 40 Çeşit Meyve!
0

uE2Snq9
Hibritlenen meyve ağaçların hakkında devam eden bir araştırmada 40 Meyve BİT Syracuse Üniversitesi heykeltıraş Sam Van Aken Ağaç adını doğruluyor. Yılın büyük bir kısmı oldukça sıradan görünüyor ama ilkbaharda ağacın çiçekleri pembe, koyu kırmızı ve beyaz tonlarında görünüyor. Daha sonra, Temmuz dan Ekim’e, badem, kayısı, kiraz, nektarın, şeftali, erik dahil 40 farklı türde çekirdekli meyve taşımaktadır.
Başarı, birçok farklı çeşitlerin yanı sıra Aken Epicurious denilen asırlık bazı yerli meyve, yadigârları ve antikaları kapsıyor.
Ana kaynağı bahçesi yırtılmış olduğunu duyunca kiralanan New York State Agricultural Experiment Station, bir meyve bahçesi. Bu 250 çeşidin birbirine göre ne zaman açtığını gösteren bir takvim oluşturduktan sonra, tek ağacın kök yapısı üzerine birkaç aşı oluşturdu. “Çalışan ağacı” iki yaşına gelince “çip aşılaması “ adı verilen bir teknik ile ayrı dallara daha fazla çeşit ekledi. Science Alert açıklıyor. Tohum içeren bir bant çalışma ağacın bir kesine koyulur ve üstü bantlanır. Kış olunca iyileşiyor ve dal her zamanki gibi budanması gereken ağacın normal bir dalı oluyor.
Bugüne kadar, 5 yılda tamamlanan 40 çeşitli 16 ağaç yetiştirildi. Çok fazla çeşit olduğu ve aralarında uyumlu oldukları için çekirdekli meyveler alındı. Ve sarımsak ve karabiberli nane geyikleri uzak tutuyor.
“Belirli bir sırayla bu çeşitleri ağaca aşılarken aslında ağacın nasıl çiçek vereceğini oyuyorum” diyor “Evde ağacı olan insanlar bana mükemmel çeşit ve miktar meyve verdiğini söylediler.”
Janet Flang

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir