1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung’un “Sanal İnsanı”, Yani NEON Çok Yakında Geliyor

Samsung’un “Sanal İnsanı”, Yani NEON Çok Yakında Geliyor
0

Samsung, NEON ismi verilen gerçeğe yakın sanal insanlarını bu yılın başlarında CES 2020 sırasında ortaya çıkarmıştı. Şirket o vakitten beri ekranda bizleri karşılayacak olan NEON için bankacılık, haberler ve perakende kesimleri de dahil olmak üzere birçok kullanım örneğini sergiledi. NEON’u çok yakında akıllı telefonlarda da görebileceğiz.

STAR Labs CEO’su ve Lideri Pranav Mistry, Twitter’da şu anda akıllı telefonunda NEON kullandığını ve şirketin şu anda yapay insanlarını akıllı telefonlarda test ettiğini söyledi. Tezlere nazaran, Samsung, Aralık 2020’de Galaxy akıllı telefonlarında NEON’u sergileyebilir.

NEON’ların bir gün Galaxy aygıtlarına evvelden yüklenmiş olarak gelip gelmeyeceği ve öbür markaların aygıtlarında bulunup bulunmayacağı konusunda Samsung’dan alınmış net bir bilgi yok. NEON’lar STAR Labs’ın Core R3 ve SPECTRA teknolojileriyle destekleniyor. SPECTRA, hazır olduğunda Turing testini geçebileceğini sav ettiği Core R3’e hisler, zeka, öğrenme ve bellek ekliyor.

NEON’lar, insanlardan ayırt edilemeyen yapay zeka tarafından oluşturulmuş sanal avatarlara sahip ve her birinin kendi eşsiz kişiliği bulunuyor. Samsung’un web sitesinde, yapay insanların müşterinin gereksinimine nazaran özelleştirilebileceğinden bahsediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir