Raspberry Pi’ın mikro denetimcisi Wi-Fi takviyesi ile güncellendi

 Raspberry Pi’ın mikro denetimcisi Wi-Fi takviyesi ile güncellendi
Okunuyor Raspberry Pi’ın mikro denetimcisi Wi-Fi takviyesi ile güncellendi
0
(0)

ARM tabanlı geliştirici kartları ile bilgisayar dünyasında yeni bir alt kesim başlatan Raspberry Pi, sevilen mikro kontrolcüsünü güncelledi. Birçok geliştirici projesinin gözdesi olan ve Arduino kartlarına rakip Raspberry Pi Pico, Wi-Fi 4 dayanağı ile güncellendi.

Raspberry Pi Pico, Wi-Fi takviyesine kavuştu

Geçtiğimiz yıl Raspberry Pi vakfı, Arduino şekli DIY projeleride kullanılması için birinci mikro kontrolcüsünü tanıtmıştı. 4 dolarlık fiyatı ile epey beğenilen Raspberry Pi Pico, yenilendi ve Wi-Fi dayanağına kavuştu. 6 dolarlık yeni Raspberry Pi Pico, evvelki jenerasyon Raspberry Pi Pico ile tıpkı dizayna ve özelliklere sahip. Çift ARM Cortex-M0+ çekirdeğinden gücü alan Pico, 264KB RAM ve 2MB depolama ile geliyor ve 2,4 GHz tabanlı Wi-Fi 4 desteği ile geliyor.

Nothing Phone (1)’in işlemcisi katılaştı

6 sa. evvel eklendi

30 GPIO pini ile gelen yeni Pico; C ve MicroPython dayanağı ile geliyor. Lakin aygıt, standart olarak MicroPython ile geliyor. Mikro denetimciyi programlamak da evvelki kuşak ile neredeyse tıpkı fakat yeni Pico’da WiFi programlama metodları da bulunuyor. Raspberry Pi Pico W, ülkemizde 137,93 TL fiyatı ile samm market’ten alınabiliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Öbür Donanım Eserleri Haberleri
  • Raspberry Pi Pico W tanıtıldı

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın