1. Anasayfa
  2. İlginç

Sudayken denizaltıdan fırlatılabilen drone geliştirildi SpearUAV

Sudayken denizaltıdan fırlatılabilen drone geliştirildi SpearUAV
0
sudayken denizaltidan firlatilabilen drone gelistirildi149507 0

İnsansız hava sistemleri geliştiren SpearUAV, su altındayken bir denizaltıdan fırlatılabilen drone olan Ninox 103 UW‘yi tanıttı. Drone, denizaltıdan fırlatıldıktan sonra 24 saate kadar suda kalabiliyor. Bu da denizaltının dronedan ayrılması için gerekli süreyi tanıyor.

Volocopter’in 4 kişilik eVTOL hava taksisi birinci uçuşunu tamamladı

2 gün evvel eklendi

Testler başarılı gerçekleşti

Kara yahut deniz platformlarından fırlatılmak üzere tasarlanan Ninox 103 UW, 37km/s’e kadar rüzgara dayanabiliyor. 1 kg yük taşıma kapasitesine sahip olan drone, 10 km menzil ve 45 dakikalık uçuş müddeti sunuyor.

sudayken denizaltidan firlatilabilen drone gelistirildi 1 VEiBpzvf

Ninox 103 UW, görsel imzalar ve açık mimari yapay zeka sistemini kullanarak keşif ve otomatik maksat tespiti için Elektro-Optik/Kızılötesi (EO/IR) sensörlere sahip.

SpearUAV‘ın CEO’su Gadi Kuperman: “Dünyada çeşidinin birinci teknolojik gelişimi olan Ninox 103 UW, Spear’ın dünya çapındaki müşterilerinin su altı fırlatma yeteneğine sahip bir drone konusundaki gereksinimlerine cevap olarak geliştirildi. Sistem muvaffakiyetle test edildi ve Spear, yeni gelişmeler üzerinde çalışmaya devam ederken bir dizi savunma şirketi ile işbirliği yapıyor.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir