1. Anasayfa
  2. İlginç

Sudayken denizaltıdan fırlatılabilen drone geliştirildi

Sudayken denizaltıdan fırlatılabilen drone geliştirildi
0
Ad
0
(0)

İnsansız hava sistemleri geliştiren SpearUAV, su altındayken bir denizaltıdan fırlatılabilen drone olan Ninox 103 UW‘yi tanıttı. Drone, denizaltıdan fırlatıldıktan sonra 24 saate kadar suda kalabiliyor. Bu da denizaltının dronedan ayrılması için gerekli süreyi tanıyor.

Ad

Volocopter’in 4 kişilik eVTOL hava taksisi birinci uçuşunu tamamladı

2 gün evvel eklendi

Testler başarılı gerçekleşti

Kara yahut deniz platformlarından fırlatılmak üzere tasarlanan Ninox 103 UW, 37km/s’e kadar rüzgara dayanabiliyor. 1 kg yük taşıma kapasitesine sahip olan drone, 10 km menzil ve 45 dakikalık uçuş müddeti sunuyor.

Ninox 103 UW, görsel imzalar ve açık mimari yapay zeka sistemini kullanarak keşif ve otomatik maksat tespiti için Elektro-Optik/Kızılötesi (EO/IR) sensörlere sahip.

SpearUAV‘ın CEO’su Gadi Kuperman: “Dünyada çeşidinin birinci teknolojik gelişimi olan Ninox 103 UW, Spear’ın dünya çapındaki müşterilerinin su altı fırlatma yeteneğine sahip bir drone konusundaki gereksinimlerine cevap olarak geliştirildi. Sistem muvaffakiyetle test edildi ve Spear, yeni gelişmeler üzerinde çalışmaya devam ederken bir dizi savunma şirketi ile işbirliği yapıyor.” dedi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Sudayken denizaltıdan fırlatılabilen drone geliştirildi

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir