1. Anasayfa
  2. İlginç

İngiltere, ilaç teslimatı için drone kullanacak

İngiltere, ilaç teslimatı için drone kullanacak
0

ingiltere ilac teslimati icin drone kullanacak 0 WD81Pml8

İngiltere Ulusal Sıhhat Servisi(NHS), hayati ilaçların teslimatını hızlandırmak için drone kullanmayı planlıyor. Bu bağlamda birinci drone teslimatlı kemoterapi ilaçları Wight Adası’na ulaştırılacak.Test uçuşları kısa mühlet içerisinde başlayacak.

Drone ile ilaç teslimatı

NHS, havacılık şirketi Apian ile yeni bir iştirak kurdu. Drone ile ilaç teslimatının gerçekleştirilmesi amaçlanan iştirak kapsamında raf ömrü kısa olan ilaçların seyahat müddetlerinin azalacağı belirtiliyor. Ayrıyeten ulaşım için gerekli maliyetler de azalacakken kanser hastalarının çok daha fazla mahallî tedavi görmesi sağlanacak.

Test uygulamasının bir modülü olarak kemoterapi ilaçları, Portsmouth’tan İngiltere anakarasının yaklaşık 5-8 kilometre güneyinde bulunan Wight Adası’ndaki bir hastaneye gönderilecek. Drone ile teslimatın yaklaşık dört saat süren olağan süreci yarım saate indireceği söyleniyor.

Işıkla aktifleşen robot balık, sudaki mikroplastikleri topluyor

4 gün evvel eklendi

Apian tarafından sağlanacak drone, 85 kg ağırlığında ve 5 metre kanat açıklığına sahip. Ayrıyeten, 20 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Sıhhat ve Toplumsal Bakım Bakanı Sajid Javid: “İngiltere’nin kanser tedavisinde dünya başkanı olmasını ve drone ile kemoterapi sağlamak için en son teknolojiyi kullanmanın, hastaların nerede yaşarlarsa yaşasınlar tedaviye daha süratli ve daha adil erişime sahip olmaları manasına gelmesini istiyorum.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir