1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Elon Musk dünyadaki mesafeleri 1 saate indirecek

Elon Musk dünyadaki mesafeleri 1 saate indirecek
0

SpaceX’in kurucusu olan ve bu alanda en tanınan isimlerin başında gelen Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve yeni roket teknolojileri hakkında bilgi vereceklerini belirtmişti. İşte ünlü isim dediği üzere bu hususta birtakım bilgileri basın ile paylaştı. 


Mars seyahati hakkında uzun müddettir çalışmalar yapan firma bu sefer zıt köşe yaptı ve dünyadaki seyahati baştan aşağıya değiştirecek bir çalışma yürüttüklerini açıkladı. BFR ismi verilen bu yeni çalışma sayesinde dünyanın rastgele bir yerine, en uzun seyahatlerin bile 1 saate düşürülmesi hedefleniyor. 


Avusturalya’da bahis ile ilgili açıklama yapan Elon Musk, “Dünyadan Dünyaya” ismi verilen bu projede roket nakliyatı sayesinde ulaşımı sağlayacak. Tıpkı Mars projesinde olduğu üzere özel bir platformdan fırlatılacak olan bu roketlerin mekik kısmı atmosferde ayrılarak maksada giderken, ateşleyici misyonu yapan gövde kısmı ise platforma geri dönecek. 


En uzak kentlere 1 saatte gidilecek


Saatte 27.000 km sürat yapacak olan bu sistem ile dünyadaki en uzun aralıkların bile çok kısa müddette aşılması hedefleniyor. Mevzu ile ilgili yayınlanan görüntüye aşağıdan göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir