1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Dünyadaki Herhangi Bir Rengi Çizmenizi Sağlayan Kalem

Dünyadaki Herhangi Bir Rengi Çizmenizi Sağlayan Kalem
0

RGB sensörü ve beş renkli mürekkep kartuşunun bir araya getirildiği kalem ressamların diledikleri pigmentlere ulaşabilmesini sağlıyor.
Scribble adı verilen kalem henüz satışa sunulmadı. Ancak, eğer bu kalemi elinize almak için bekleyemiyorsanız ve 150 dolarlık fiyat etiketi sizi yıldırmıyor ise firmanın bildirimlerine abone olabilirsiniz. Bununla birlikte firmanın Kickstarter kampanyasına katkıda bulunmuş olursunuz.
Firmanın basın bildirisinde firma adına konuşan bir kişi “Scribble renk seçici kalem renk körü olanlar, çocuklar, iç mimarlar, ev sahipleri, öğretmenler, ressamlar, fotoğrafçılar, tasarımcılar ve öğrenciler için rengin tamamını mutlak bir esinti ile herhangi bir nesneden kopyalayabilir.” demiştir.
Kalemin tarayıcısı kalemin üst kısmındadır ve bu tarayıcı tutarlı bir renk gösterildiği zaman kalemin renk tonunu kaydetmesini, ardından ise mürekkeplerin uygun kombinasyonu ile bu rengin eşleştirilmesini sağlar.
Scribble’ın üreticisine göre kalem hafızasında 100,000 renk muhafaza edebilir ve kalem şarj edilebilir lityum-iyon pil ile çalışmaktadır. Ağırlığı 39 gramdır ve rahat bir kullanım için elverişlidir.
Kağıdın eskimesini düşünen kişiler içinse mevcut kapasitelere sahip, dijital cihazlarda kullanılabilen ve yarısından daha fazla maliyete sahip olan bir kopya kalemi bulunmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir