1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Uçan Kaykay Hendo Hoverboard

Uçan Kaykay Hendo Hoverboard
0

Back To The Future filminden bu yana herkesin hayallerini süsleyen uçan kaykaylar artık Hendo Hoverboard ile hayatımıza geliyor. Şu anda filmdeki kadar yüksekten uçamasa da yerle teması %100’e kadar kesebiliyor.
Manyetik levitasyon teknolojisi hızlı trenlerden sonra uçan kaykayda da görülmeye başlandı. İki farklı yüke sahip olan manyetik alanın birbirini itme prensibine bağlı kalınarak yapılan Hoverboard’un şu anda ABD’de test aşamaları devam ediyor.
Şu anda test aşamasında olan Hendo Hoverboard sadece metal yüzey üzerinde uçarak hareket edebiliyor. Kaykayın alt kısmında bulunan manyetik alan oluşturan jeneratörler metal yüzeyle ters etkileşime geçerek kaykayın havalanmasını sağlıyor. Bu kaykayı geliştiren kişilerin asıl amacı bu tarzda bir araç üretmek değil, arabaların havalanabileceğini bu yönde yapılacak olan yatırımlarla trafik sorununun ortadan kaldırılabileceğini göstermek.
Şu anda satışı bulunmasa da internet üzerinden birçok kişi bu kaykaya sahip olmak için ön başvuru yaptı. İlerleyen zamanlarda sokaklarda da rahatlıkla kullanılır mı bilinmez ama manyetik alan gücü yepyeni teknolojilerin çıkacağını gösteriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir