1. Anasayfa
  2. Uzay

NASA, UFO’ları İnceleyecek Bir Grup Kurdu

NASA, UFO’ları İnceleyecek Bir Grup Kurdu
0

Uzay çalışmaları konusunda dünyanın bir numarası olan ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), resmi internet sitesinde değerli bir açıklama yaptı. Kurum tarafından yapılan açıklamalarda, özel bir takım kurulacağı ve bu grubun çok özel misyonlarda çalışacağı tabir edildi. NASA, kurduğu özel takımla açıklanamayan hava olaylarını bilimsel kapsamda inceleyecek. Bu açıklama, NASA’nın UFO’ları araştırmaya başlayacağının açık bir kanıtı.

NASA tarafından yapılan açıklamalarda kurumun uzay müşahede araçlarının çok güçlü olduğu ve bunların Dünya’da gerçekleşen ve açıklanamayan hava olaylarında da kullanılabileceği belirtildi. NASA’nın üst seviye yöneticilerinden Thomas Zurbuchen, Dünya’yı uzaydan gözlemleyecek güce sahip olduklarını, bu gücü kullanarak bilinmeyen şeyleri açığa çıkarabileceklerini söyledi. Zurbuchen’e nazaran bilimin tarifi aslında tam olarak NASA’nın yaptığı.

“Açıklanamayan hava olayları” tam olarak ne demek?

nasa ufolari inceleyecek bir grup kurdu 0 qcnIcdpp

NASA, internet sitesindeki açıklamasında açıklanamayan hava olaylarını da tanımladı. Kuruma nazaran kurulacak takımın çalışma alanı, gökyüzünde uçaklar ve tabiat olayıyla ilgili olan lakin hiçbir formda açıklanamamış her şey olacak. Yani NASA, aslında UFO’ları da gözlemleyecek ve bunun gerisindeki bilimi açığa çıkarmaya çalışacak. Atmosferde görülecek diğer açıklanamayan olaylar da NASA’nın araştırma mevzuları ortasında yer alacak.

NASA, bağımsız çalışma takımının başına David Spergel’i getirdi. Ünlü bir astrofizikçi olan Spergel tarafından yapılan açıklamalarda, çalışmalara en gelişmiş bilgi setini toplayarak başlanacağı belirtildi. Bu bağlamda; siviller, hükümetler, kar maksadı gütmeyen kuruluşlar ve özel şirketler, NASA’nın grubuna bilgi sağlayacak kaynaklar olacak. Sonra da elde edilen datalar üzerinden çalışmalar devam edecek. NASA’ya nazaran yapılacak çalışmalar 9 ay içerisinde tamamlanacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir