1. Anasayfa
  2. İlginç

28 Yıl Evvel Dondurulan Bir Embriyo Dünyaya Geldi

28 Yıl Evvel Dondurulan Bir Embriyo Dünyaya Geldi
0
Ad
0
(0)

Teknoloji geliştikçe beşerler için yeni yolların da önü açılıyor. Bunun örneklerinden biri de ABD’nin Tennessee eyaletinde gerçekleşti. 28 yaşındaki bir bayan, tam 28 yıl evvel dondurulan bir embriyoyla gebe kalıp bebek doğurdu. 25 Kasım 1992 doğumlu Tina Gibson, birinci olarak 2017’de 25 yıl evvel dondurulmuş bir embriyodan gebe kalmış ve Emma isimli bir bebek dünyaya gelmişti. Şu anda 3 yaşında olan sağlıklı Emma dondurulduğunda, annesinin doğumuna daha 1,5 ay vardı.

Dondurulmuş 25 yıllık bir embriyodan bebek doğurarak bir dünya rekoruna sahip olan Tina Gibson, artık de 28 yaşındaki bir embriyodan çocuk sahibi oldu. Yaklaşık 1 ay evvel doğan Molly Everette Gibson bebek, son derece sağlıklı ve “dünyada embriyosu en yaşlı insan” rekorunu ablasının elinden almış durumda.

Ad

İki bebek de annesinin doğduğu yıl donduruldu

İşin ilginçleşmeye başlayan tarafı ise Tina Gibson’ın doğurduğu iki bebeğin de kendisi doğmadan 1,5 ay evvel dondurulmuş olması. Yani iki bebek de o devir dondurulmadan doğmuş olsaydı şu anda Tina’dan yalnızca 7 – 8 ay kadar küçük olacaklardı.

ABD’de Ulusal Embriyo Bağış Merkezi isimli bir kuruluştan alınan embriyolarla iki çocuk dünyaya getiren Tina ve Ben Gibson çifti, bir taraftan bakınca kendileriyle yaşıt olan iki hoş bebeğe sahipler. Gibson çiftinin iki hoş çocuğu, tıpkı vakitte uzun mühlet evvel dondurulmuş embriyoların yaşayabilirliği hakkında da değerli bilgiler verdi. İki bebeğin de ömürlerinin devamında memnun bir hayat geçirmelerini diliyoruz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir