1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yok artık! Tamamı 3D yazıcılar ile üretildi!

Yok artık! Tamamı 3D yazıcılar ile üretildi!
0
Ad
0
(0)

3 boyutlu yazıcılarla üretilen, birbirinden enteresan bu eserler sizi epey heyecanlandırabilir!

Ad


Teknoloji süratle gelişmeye devam ediyor ve gün geçmiyor ki hayatımıza yeni bir teknoloji eseri girmesin… Gelişen teknolojinin bize sunduğu ihtilal niteliğindeki yeniliklerden biri de 3 boyutlu yazıcılardır.

Sanal ortamda tasarlanmış 3 boyutlu objeleri katı formda somut objelere dönüştürmemizi sağlayan 3 boyutlu yazıcılar ile neredeyse akla gelen her şey üretilebiliyor.

Özellikle de son periyotlarda tıp alanından eğitime,  inşaat dalından sanayiye, moda ve sanata kadar birçok alanda karşımıza çıkan 3 boyutlu yazıcılar dünyamıza çağ atlatacağa benziyor. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan, 3D yazıcılar ile üretilen bu eserleri daima birlikte inceleyelim.

İşte 3 boyutlu yazıcı ile üretilen o eserler;

3D Yazıcı ile üretilen kulak

Kulak İngiltere Londra Üniversitesi’nde kulaklarında doğuştan önemli biçim bozukluğu olan çocuklar için 3 boyutlu yazıcılarla kulak üretildi.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde başarılı sonuçlar elde edilen 3 boyutlu kulaklar, beşerler üzerinde de kullanılmaya başlanacak.

3 boyutlu yazıcılarla üretilen kas, kemik ve kıkırdak modüllerinin, hayvanlara nakledildiklerinde olağan bir biçimde fonksiyonlarını yerine getirdikleri görüldü.

3D yazıcı ile 24 saatte üretilen ev

3D Yazıcı ile üretilen otomobil

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir