1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yok artık! Tamamı 3D yazıcılar ile üretildi!

Yok artık! Tamamı 3D yazıcılar ile üretildi!
0

3 boyutlu yazıcılarla üretilen, birbirinden enteresan bu eserler sizi epey heyecanlandırabilir!

3d yazici ile konut uretimine yon v bUhp


Teknoloji süratle gelişmeye devam ediyor ve gün geçmiyor ki hayatımıza yeni bir teknoloji eseri girmesin… Gelişen teknolojinin bize sunduğu ihtilal niteliğindeki yeniliklerden biri de 3 boyutlu yazıcılardır.

Sanal ortamda tasarlanmış 3 boyutlu objeleri katı formda somut objelere dönüştürmemizi sağlayan 3 boyutlu yazıcılar ile neredeyse akla gelen her şey üretilebiliyor.

Özellikle de son periyotlarda tıp alanından eğitime,  inşaat dalından sanayiye, moda ve sanata kadar birçok alanda karşımıza çıkan 3 boyutlu yazıcılar dünyamıza çağ atlatacağa benziyor. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan, 3D yazıcılar ile üretilen bu eserleri daima birlikte inceleyelim.

İşte 3 boyutlu yazıcı ile üretilen o eserler;

56c86c83e4b06f8100a2b354 img 56cb6a Q5kp

3D Yazıcı ile üretilen kulak

Kulak İngiltere Londra Üniversitesi’nde kulaklarında doğuştan önemli biçim bozukluğu olan çocuklar için 3 boyutlu yazıcılarla kulak üretildi.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde başarılı sonuçlar elde edilen 3 boyutlu kulaklar, beşerler üzerinde de kullanılmaya başlanacak.

3 boyutlu yazıcılarla üretilen kas, kemik ve kıkırdak modüllerinin, hayvanlara nakledildiklerinde olağan bir biçimde fonksiyonlarını yerine getirdikleri görüldü.

house 333 qcEE

3D yazıcı ile 24 saatte üretilen ev

3d printer araba PHDA

3D Yazıcı ile üretilen otomobil

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir