1. Anasayfa
  2. İlginç

Elon Musk’ı eleştiren SpaceX çalışanları kovuldu

Elon Musk’ı eleştiren SpaceX çalışanları kovuldu
0

SpaceX çalışanlarının Elon Musk’ı eleştiren bir mektup yazıp yöneticilere göndermesi değerliye mal oldu. Elon Musk’ın davranışlarından rahatsız olduğunu lisana getiren en az beş çalışanın işten çıkarıldığı argüman edildi. Şirketin çalışma kültürünü değiştirmeye çalışan şahısların mukaveleleri feshedildi.

SpaceX, Elon Musk’ı maksat alan çalışanlarını işten çıkardı

New York Times tarafından hazırlanan rapora nazaran, Elon Musk’ı eleştiren mektupla kontağı olan SpaceX çalışanları işten çıkarıldı. Rapor, SpaceX Lideri Gwynne Shotwell’in “mektupla kontaklı çok sayıda personeli” misyondan aldığını belirten bir e-posta gönderdiğini ortaya koydu. İşten çıkarılan çalışan sayısı net olarak açıklanmadı.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan şirket içi mektupta çalışanlar, Elon Musk’ın kamusal alandaki davranış ve açıklamalarından rahatsız olduklarını söyledi. Mektupta, SpaceX CEO’su Elon Musk içindikkat dağıtan ve utanç verici davranışlarda bulunuyor” sözü kullanıldı.

elon muski elestiren spacex calisanlari kovuldu 0 itlFynZV

Elon Musk’a karşı isyan eden çalışanların istekleri karşılık bulmamış üzere görünüyor. Hatta ortaya çıkan son raporlar, belgisiz sayıda çalışanın işten atıldığını belirtti. Yöneticilere gönderilen mektupla ilgili olarak SpaceX Lideri Gwynne Shotwell açıklamada bulundu.

New York Times kaynakları tarafından sızdırılan şirket içi açıklamada Shotwell, çalışanların bu mektubu “zorla” imzaladığına inandığını söyledi. Yönetici, şirkette dolaşan mektubu “kabul edilemez” olarak nitelendirdi:

Mektup; çalışanların kendilerini rahatsız ve zorbalığa uğramış ve/veya kızgın hissetmelerine neden oldu. Zira mektup, görüşlerini yansıtmayan bir şeyi imzalamaya zorladı. Yapmamız gereken çok işimiz var ve bu çeşit kapsamlı aktivizme muhtaçlığımız yok.

elon muski elestiren spacex calisanlari kovuldu 1

SpaceX’in ise şimdiye kadar şirket içinde dolaşan mektupla ilgili ve çalışanların işten çıkartıldığına dair yorum yapmadığını belirtelim.

Peki siz Elon Musk ve SpaceX çalışanları ortasındaki bu tansiyon hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir