1. Anasayfa
  2. İlginç

Artık insanlar ”dijiseksüel” olacaklar

Artık insanlar ”dijiseksüel” olacaklar
0

Her ne kadar yıl neredeyse 2018 olsa da dünyanın her yerinde hala daha insanların cinsel yönelim farkından ötürü nefret dolu cinayetler işliyor,, aşağılamalar ve tartışmalar sürüyor. Malaesef ki birisinin tercihlerini özgürce yaşayabildiği yerler bir elin parmağını geçmiyor iken bilim insanlarından hususa farklı bir yaklaşım geldi. Gelişen teknoloji çağı kuşkusuz ki hayatımızın her istikametinden bizi tesir altına alıyor. Bu tesirlere artık cinsel hayat da eklendi bile. Çünkü seks robotları yavaş yavaş piyasaya sürülüyor iken sanal gerçeklik (VR) porno sinemaları de karşımıza çıkıyor. Fakat Kanadalı kimi bilim insanları ortaya hem tartışmaları alevlendirecek hem de  bu gelişmeleri bir adım ileriye taşıyacak sav attılar.

Artik insanlar dijiseksuel olacaklar 1

Zira atılan teze nazaran yakın bir vakitte dijiseksüel ismi verilen bir cinsel tercih ortaya çıkacak ve insanoğlunun büyük kısmı bu tercihe yönelecek. Cinsellik ve Münasebet Terapisi Mecmuası’nın de  (Journal of Sexua and Relationship) yayınladığı makalelerle dayanak verdiği bu tez, şimdiden birtakım insanları korkutmaya yetti. Hususla ilgili açıklama yapan Profesör Neil McCarthour, artık gelişen teknoloji sayesinde yeni robotların insanların cinsel istekleri üzerine üretileceğini ve bir insan partnerin yapamayacağı şeyleri yaparak partner konusunda bir adım önde olacağını belirtti. Yani beşerler artık birbirleriyle değil dijiseksüel olarak robotlarla alakalar kuracaklar.

Teorisyenlere nazaran bu savın gerçekleşmesi hem yüksek hem de tehlikeli. Çünkü bu cinsel yönelimin evrimi etkileyeceğini ve dişilerin üreme yeteneğini vakitle unutabileceğini söylüyorlar. Bu robotlar tabiatın istikrarını bozabilir istikametinde fikirler ortaya atılmış durumda. Bakalım bu argümanlar hakikat olacak mı tahminen biz değil lakin bizden sonraki nesil bekleyip görecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir