Moderna, Omicron’a karşı ‘daha etkili’ aşı geliştirdiğini duyurdu

 Moderna, Omicron’a karşı ‘daha etkili’ aşı geliştirdiğini duyurdu
Okunuyor Moderna, Omicron’a karşı ‘daha etkili’ aşı geliştirdiğini duyurdu
0
(0)

ABD’li ilaç şirketi Moderna, Omicron varyantına karşı daha tesirli formüle sahip mRNA Covid-19 aşısı geliştirdiğini açıkladı. Aşının Omicron’a karşı daha güçlü bağışıklık gösterdiği belirlendi. İki destek doz halinde uygulanacak aşının Ağustos’ta seri üretimine başlanması ve sonbaharda kullanıma sunulacağı tabir edildi.

Omicron varyantı, uzun müddettir hayatımızda. Moderna ve BioNTech/Pfizer üzere mRNA teknolojisiyle geliştirilen koronavirüs aşıları, Omicron’a karşı öteki aşılara kıyasla daha az muvaffakiyet gösteriyor. Bu nedenle Moderna ve BioNTech tarafından Omicron’a karşı daha tesirli aşı çalışmalarına başlanmıştı. Moderna, 2022’nin başlarında yeni aşıyı kullanıma sunmayı planlıyordu lakin çalışmalar beklenden yavaş sürdü. Yeni formüle geliştirilen aşı, sonbaharda kullanıma sunulacak.

BioNTech’in mRNA kanser aşısının birinci sonuçları açıklandı

6 sa. evvel eklendi

Yeni formülle geliştirilen aşının aktiflik oranı hakkında rastgele bir bilgi verilmedi fakat yepyeni aşıya kıyasla Omicron karşısında önemli ölçüde daha yüksek antikor ürettiği görüldü. Moderna, aşıyla ilgili sonuçları önümüzdeki haftalarda yetkililere sunacağını duyurdu.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Sıhhat Haberleri
  • Moderna, Omicron’a karşı daha tesirli aşı geliştirdiğini duyurdu

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın