1. Anasayfa
  2. Bitkiler ve Hayvanlar

İki erkek penguen terkedilmiş civ civi sahiplendi

İki erkek penguen terkedilmiş civ civi sahiplendi
0

Jumbs ve Kermit, iki erkek penguen, terkedilmiş bir civcivin “en iyi penguen ebeveyn” olarak selamlandılar.

İkisi Humboldt penguenleri (Spheniscus humboldti) ve İngiltere, Kent Wingham Wildlife Park ta yaşıyorlar. 2012 yılında ikili tekrar eşleştirilmiş, geride yalnız iki dişi bırakarak. “İki kuşumuzun çiftleştiğini görmek güzeldi, ama bu koleksiyonumuzda iki değil de dört çiftleşemeyecek kuşla başladık anlamına geliyor” diyor park sahibi Tony Binskin BBC ye.

Eşcinsel çifte anne Isobel bir yumurta verdi ama baba Hurricane kuluçka döneminde ona yardım etmediği için, onu terk etti. Bu bir kereden fazla oldu. Jackie Binskin göre Hurricane Isobelin hamile olmasına mutlu ancak sonra işinin bittiğini düşünüyor.

Çifte bir yumurta verildi ama civciv çıkarmadı. Sonra Mart ayında Isobel yeni bir yumurta bıraktı ama yemek bulmak için onu bıraktı. Yumurta Jumbs ve Kermirte verildi ve Nisanda civciv oldu.

“Bu ikili bugüne kadar sahip olduğumuz en iyi penguenler” dedi Mayıs ayında Tony Binskin. “Bu tür için üreme çalışmalarımızın başındayız, üremede sadece ikinci yılımız, ama ihtiyacımız olunca bu kadar iyi iki müsait ebeveyne sahip olmamız bizim için çok büyük bir bonus”.

Janet Fang

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir