1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Eaton’un Modbus RTU Bağlantı Modülü

Eaton’un Modbus RTU Bağlantı Modülü
0

Güç idaresi şirketi Eaton, easyE4 denetim rölesinin haberleşme seçeneklerini desteklemek için Modbus RTU modülünü sunuyor.

Geleneksel makine ve sistem imalinde, bina otomasyonunda ve DNV sertifikası sayesinde denizcilik dalındaki uygulamalarda kullanılabilir. Modül, sezgisel easySoft 7 programlama yazılımı kullanılarak süratli ve kolay bir biçimde yapılandırılabilir. easyE4 denetim rölesi, master yahut slave ünite olarak kurulabilir. Bu da Eaton’ı nano PLC pazarında Modbus RTU ana ünitesi olarak da kullanılabilen küçük bir kontrolör sunan tek üretici yapar.

RTU Aygıtları ile Entegre Edilebilir

easyE4 için yeni Modbus RTU modülü, denetim rölesini farklı haberleşme yapılarına esnek bir halde entegre etmek için öbür bir seçenek sunar. easyNet arayüzüne ek olarak, temel aygıt Modbus TCP istemci ve sunucu fonksiyonelliği sağlar. Bu, entegre Modbus TCP arayüzünün, bir Modbus RTU modülü paralel olarak bağlandığında da kullanılabileceği manasına gelir. Sonuç olarak easyE4, Modbus RTU kullanarak saha düzeyindeki ölçüm aygıtlarından basitçe bilgi toplayabilir ve dataları Modbus TCP üzerinden daha yüksek düzeyli denetim tahlillerine aktarabilir. easy SmartWire-DT modülü, aygıtların bağlantı kurması için diğer bir yol sağlar: SmartWire-DT ekipmanlarının durumu hakkındaki bilgi, denetim rölesi için saha düzeyinde mevcuttur. Bu makinelerin ve tesislerin kolay izlenmesini sağlar. Modbus RTU haberleşme modülü ve network’ü, 7.40 sürümünden itibaren sezgisel easySoft 7 programlama yazılımı kullanılarak yapılandırılır. Burada kullanıcı ayrıyeten denetim rölesini Modbus RTU master yahut slave ünite olarak ayarlar. Bir ana ünite olarak kurulduğunda easyE4, bağlı Modbus RTU modülleri için proses bilgilerine, durum bilgilerine ve parametre ayarlarına erişebilir. Markadan bağımsız olarak bilgi toplama ve programlama gerçekleştirilebilir, yani üçüncü taraf Modbus RTU aygıtları da entegre edilebilir. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

Kaynak : Basın Bülteni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir