1. Anasayfa
  2. İlginç

LG, MESKEN şarj tahlilleri için yeni adımlar atıyor

LG, MESKEN şarj tahlilleri için yeni adımlar atıyor
0

lg mesken sarj tahlilleri icin yeni adimlar atiyor 0 QfT1S9gn

LG Electronics, elektrikli araç şarj çözümü(EV) için yeni bir satın alma gerçekleştirdi. Şirket, Güney Kore merkezli elektrikli araç şarj çözümleri sağlayıcısı AppleMango‘yu satın aldı. Bu satın almayla bir arada LG’nin KONUT şarj tahlili işinde atacağı adımların hızlanması bekleniyor.

LG, bu yıl MESKEN şarj üretim çizgisi kuracak

2019 yılında kurulan ve artan global talebi karşılamak için süratli şarj aygıtı da dahil olmak üzere tescilli teknolojiler ve sistemler geliştirmeye odaklanan AppleMango, yeni satın almayla birlikte LG’nin yeni şarj aygıtı geliştirme yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacak.

LG Electronics İş Tahlilleri Şirketi kıdemli lider yardımcısı Paik Ki-mun: “Daha etraf dostu araçlara yönelik artan talep nedeniyle EV şarj pazarının süratle büyümesi bekleniyor. B2B dalındaki bilgi birikimimizi ve tecrübemizi kullanarak, çeşitli müşteriler için özelleştirilmiş, entegre araç şarj tahlilleri sunacak, mevcut işimizin rekabet gücünü artıracak ve gelecekteki fırsatlara hazır olmamızı sağlayacağız.” dedi.

LG, AppleMango satın almasında MESKEN şarj istasyonu operatörü GS Energy ve bir BT sağlayıcısı olan GS Neotek ile iş birliğine gitti. TechCrunch’ın haberine nazaran LG %60, GS Energy %34 ve GS Neotek %6 pay aldı. Lokal basında çıkan bilgilere nazaran ise satın almanın 7,8 milyon dolar (10 milyar KRW) karşılığında gerçekleştiği söyleniyor.

Norveç, EV’ler için sunulan avantajları azaltmayı düşünüyor

1 gün evvel eklendi

LG, bu yıl içerisinde Güney Kore’deki LG Digital Park’ta bir EV şarj üretim hattı kurmayı planlıyor. Ayrıyeten şirket, yakın gelecekte özel konutlar, alışveriş merkezleri  ve kamu kurumları üzere çeşitli yerler için özelleştirilmiş şarj tahlilleri sunmayı hedefliyor.

  • Anasayfa
  • Ömür
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • LG, elektrikli araç şarj tahlilleri için yeni adımlar atıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir