1. Anasayfa
  2. İlginç

SpaceX çalışanları sitem etti: Elon Musk’a dayanamıyoruz

SpaceX çalışanları sitem etti: Elon Musk’a dayanamıyoruz
0

Yeni bir şirket içi raporuna nazaran SpaceX çalışanları, Elon Musk’ın davranışlarından mutlu değil. Uzay firmasının sohbet sisteminde paylaşılan mektupta, CEO Elon Musk’ın halka açık aksiyonlarının sert bir lisanla eleştirildiği ortaya çıktı.

SpaceX çalışanlarından Elon Musk’a dost ateşi

The Verge tarafından fark edilen mektup, SpaceX COO’su Gwynne Shotwell’e gönderildi. Şimdi kaç çalışanın imzaladığı bilinmiyor, fakat yüzlerce cevap ve birçok çalışanın bildirisi onaylaması ile şirket içerisinde reaksiyon uyandırmayı başarmış üzere görünüyor.

Yöneticilere gönderilen mektupta yer alan bir açıklamada, “Elon Musk’ın kamusal alandaki davranışı, bilhassa son haftalarda bizim için sık sık dikkatimizi dağıtan ve utandıran bir neden haline geldi” sözlerine yer verildi.

spacex calisanlari sitem etti elon muska dayanamiyoruz 0 WdHV9bHU

SpaceX çalışanları, şirketin en görünür isminin ve SpaceX’in yüzünün bu biçimde davranmasından rahatsızlık duyduklarını tabir etti. Mektuba nazaran, Elon Musk’ın paylaştığı her tweet, firmanın halka açık paylaşımı üzere duruyor ve bu, çözülmesi gereken büyük bir sorun.

SpaceX çalışanlarına ve potansiyel yetenek havuzuna açık davet: Elon Musk’ın açıklamalarının işimizi, misyonumuzu yahut kıymetlerimizi yansıtmadığını iletmek hayati kıymet taşıyor.

Çalışanlar ayrıyeten Elon Musk’tan birkaç talepte bulundu. SpaceX içerisindeki ‘hakaret içerikli mesajların‘ kaldırılması ve ‘sıfır tolerans‘ kurallarının tüm çalışanlar için eşit bir halde uygulanmasını istediler.

spacex calisanlari sitem etti elon muska dayanamiyoruz 1 MFHeQO8v

SpaceX COO’su Gwynne Shotwell, şirket çapında gönderdiği bir e-postada Musk’ı destekledi. Suçlamaların yanlış olduğunu düşünen Shotwell, Musk’ın açıklamalarının kişisel fikirlerini yansıttığını aktardı. Yeniden de Elon Musk’ın sessiz kaldığını hatırlatalım.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir