1. Anasayfa
  2. Uzay

NASA, Himalayalar’ın Uzaydan Fotoğrafını Paylaştı

NASA, Himalayalar’ın Uzaydan Fotoğrafını Paylaştı
0

NASA, çarpıcı ve göz alıcı fotoğraflar paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz aylarında NASA astronotu Bob Behnken, Memleketler arası Uzay İstasyonunda (ISS) çekmiş olduğu göz alıcı bir şimşek görüntüsünü, Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı. ISS’ten gelen manzaraların ortasına, etkileyici bir fotoğraf daha eklendi.

NASA astronotları, Himalaya Dağlarının etkileyici görüntüsünü, Uzay İstasyonundan fotoğrafladılar. Fotoğrafta büsbütün karla kaplı olan Himalayaların altında uzanan kent ışıkları, epeyce enteresan ve bir o kadar da hayranlık uyandırıcı bir görünüm ortaya çıkarıyor.

NASA tarafından paylaşılan Himalaya fotoğrafı

1480597c8c47677263b54301d038d84c118a50c5

Uzun pozlama tekniğiyle çekilmiş olan karla kaplı Himalaya Dağlarının fotoğrafı, Instagram’da 1 milyonu aşkın beğeni aldı. NASA, Instagram üzerinden paylaştığı gönderinin altına; “ISS’te misyon yapan astronotlarımızdan biri, Himalayaların bu harika imgesini fotoğraflamış. Dünyanın en büyük sıradağları olan Himalayalar, Hint ve Avrasya plakaları ortasında gerçekleşen 50 milyonluk yıllık bir çarpışmanın sonucu. Himalaya Dağlarının güneyinde; Hindistan’ın kuzeyi ve Pakistan’ın tarımıyla güçlü toprakları dururken, kuzeyinde ise dünyanın çatısı olarak bilinen Tibet Platosu yatıyor. Güneş radyasyonuna karşı oluşan turuncu hava parıltısının altında, Yeni Delhi, Hindistan ve Lahor’un kent ışıkları, gözle görülebiliyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir