1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Lego Mikroskop

Lego Mikroskop
0

Lego artisti Carl Merriman tamamen Lego bloklarından oluşan işlevsel bir bileşik mikroskop inşa etti. Büyüteç gözlük, ayarlanabilir kolları ve LED’lerin akıllı kullanımımı LEGO Mikroskop MKII 10x büyütme sağlar.
Laboratuvar kalitesindeki mikroskop gibi, kaba ve ince ayar düğmeleri, yerinde slaytları tutmak için sahne klipleri ile ayarlanabilir sahne, ayarlanabilir büyütme ve ışıkları içerir. Aslında çevresindeki küçük parçaları taşımak veya saklamak için kullanılabilen Lego X-Pod dan esinlenilmiştir, derin bir Petri kabı benziyordu.
“Lensi hem kaba hem ince ayarlar yapabilmesi için planet dişli sistemini kullandım” dedi geçen sene Flickr da. “Biraz daha fazla tamircilikle göz merceğini bir büyüteç ve fiber optik ışık odağına bağladım, böylece odak düğmeleri ayarlayarak aslında odak içinde ve dışında bir LEGO saplamaya yazı getirecek.”
Bu virüs veya kırmızı kan hücrelerinin incelenmesi için yararlı olmayabilir, Bir göz atın:
actual%20view
Merriman 27 yıldır Lego blokları ile inşa edilmiştir. Bu eser 10000 destekçi toplayabilirse, inceleme kurulu gerçek bir Lego ürününe dönüşüp dünya çapında mağazalarda satılmasına karar verecektir. Bu projeye ve bunun gibi diğerlerine (eski Cuusoo) Lego Fikirler web sitesinde oy verebilirsiniz.
Janet Fang

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir