1. Anasayfa
  2. Bitkiler ve Hayvanlar

Hayatta Kalan İlk Üçüz Pandaların Sevimliliği

Hayatta Kalan İlk Üçüz Pandaların Sevimliliği
0

İlk kez üçüz panda tüm dünyaya tanıtılacak kadar uzun hayatta kalmayı başardılar. Daha önce haberi duymayanların tercih ettikleri gibi “Squee” veya awww yapmaları için bir süre bekleyeceğiz.
Bebekler 29 Temmuz’da doğdu ama Chimelong Safari Parkı, çok sayıda panda yavrusu doğumdan sonraki ilk birkaç gün içinde öldüğü için dünyaya mutlu haberi duyurmak için bekledi. Her üçü çok iyi ve doğum ağırlıklarını neredeyse iki katına çıkardılar. Plasental (keseli olmayan) memeli ebeveyni olan pandalar en düşük doğum ağırlığına sahiptir. Daha önce görülen üçüz pandalardan bir tanesi 1999 yılında doğduktan sadece 3 gün sonra ölmüştü.

ySMsKOL
Destansı sevimliliklerinin yanında, yetiştiricilikte kötü oldukları için panda doğumları heyecan verici. Yaşam alanlarının tahribi pandaları ova alanların dışına sürüklediği için ve vahşi hayatın içinde sayıları 2000 den az olduğu için türler tehlikeli listesine alındı. Ayrıca, hayvanat bahçelerinin büyük talebine rağmen, sadece birkaç yüz tanesi tutsak çünkü kafaları bütün bu seks meselelerine çalışmadı.
Çiftleşme etkinliğini filme alarak ve diğer pandalara gösterilerek veya Viagra verilerek gibi ciddi çabalar sarf edildi. Doğumlar bazı müdahaleler sonucu yükseliyor, bu üçüz vakasında inseminasyon yapıldı.
Vahşi yaşamda ikiz panda görülür ama annenin ikisi için yeteri kadar sütü yoktur ve en zayıf yavrusunu terk eder. Anneleri, Juxiao, kesinlikle her üçünü de büyütemezdi ama doğal olarak Chimelong personeli üçüzlerin şanslarını artırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor, çünkü esaret altında doğan pandaların yarısından fazlası bunu yetişkinlikte yapamıyor.
Genellikle 100 günlük olana kadar bebek pandalar adlandırılmıyor çünkü önceki ölüm oranları çok yüksekti ve topluma giriş yapabilmeleri için bol zaman veriyorlar.
Stephen Luntz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir