Elon Musk İnsansı Robotunun Ne Vakit Tanıtılacağını Açıkladı

 Elon Musk İnsansı Robotunun Ne Vakit Tanıtılacağını Açıkladı
Okunuyor Elon Musk İnsansı Robotunun Ne Vakit Tanıtılacağını Açıkladı
0
(0)

Geçtiğimiz ağustos ayında düzenlenen Tesla AI etkinliğinde Elon Musk, orijinal bir eseri duyurmuştu. Görünürde bir araba şirketi olan Tesla’nın yeni arabası, arabalarla alakasız bir halde robot idi. ‘Tesla Bot’ ya da ‘Optimus’ olarak isimlendirilen bu robotun sadece görselleri yayınlanırken robotun ne vakit tanıtılacağı da merakla bekleniyordu.

Optimus’un tanıtımı için kestirimler bir sonraki Tesla AI aktifliği olurken, bu mevzu Elon Musk tarafından da doğrulanmıştı. Lakin Musk, geçtiğimiz haftalarda yaptığı paylaşımda Optimus’u gösterebilme bahtı için Tesla AI aktifliğinin 30 Eylül’e ertelendiğini duyurmuştu. Bugünse Optimus hakkında yeni bir haber geldi.

Optimus, 30 Eylül’de tanıtılıyor:

Katar Ekonomik Forumu’na katılan Tesla CEO’su Elon Musk, yeni Optimus robotları hakkında kıymetli açıklamada bulundu. Musk, Optimus robotunun 30 Eylül’de düzenlenecek Tesla AI Day etkinliğinde tanıtılacağını resmen duyurdu. Elon Musk, açıklamasının devamında ise robot hakkında şu sözleri kullandı:

“Umarım insanlara göstermek için farklı bir prototipimiz olur. Tesla’da çok yetenekli bir grubumuz var ve eylül ayı sonuna kadar prototip bir insansı robota sahip olmak için onlarla yakın bir halde çalışıyorum. Ve sanırım o tarihi yakalayacağız.”

Tesla’nın insansı robotu Optimus, Musk’ın açıklamasına nazaran ‘basit ve kendini tekrar eden sıkıcı ve sıradan işleri’ insanların elinden almakla yükümlü olacak. 1,82 santimetre uzunluğundaki robot, saatte 8 kilometre süratle yürüyebilecek ve yaklaşık 70 kilogram tartı kaldırabilecek.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın