1. Anasayfa
  2. Bitkiler ve Hayvanlar

Varlığını Bilmediğiniz 16 Hybrid Hayvan

Varlığını Bilmediğiniz 16 Hybrid Hayvan
0

Hayvan dünyasında genetik hibridler, farklı türlerdeki hayvanlar birlikte yavrular oluşturduklarında bulunur. Çeşitli hayvan ailelerinden gelen melezlerin uzun bir listesi vardır:
Felid melezleri
Eşit melezler
balina melezleri
Bir sürü insan  hayvan hibritlerinin farkında olmamasının nedeni kısır olma eğilimindedir. Kısacası, bazı garip melez hayvanların olmadığı anlamına gelmez.

İşte muhtemelen bilmediğiniz 16 hibrid hayvan var.

 

1.Bir tigon, bir erkek kaplanın ve dişi aslan çiftleşmesinin sonucudur. Tigonlar her iki ebeveynin görünür özelliklerini sergilemektedir, bazıları annenin iki noktasını ve babadan gelen şeritleri içermektedir.

tigon

2.Grolar Bear: Yivli ayı veya ‘pizzly ayı’, vahşi ve esaret altındaki nadir bir ursid melezidir. melez ayı kutup ve kahverengi ayılar arasındaki bir geçiştir. İki hayvan arasında bölünmüş gibi görünse de, kutup ayılarına davranışsal olarak daha yakınlar.

bear

3.Beefalo veya cattalo manda ve inekler arasındaki melezdir. Melezler, 1749 yılları kadar önce fark edildi, ancak cins, sığır eti üretimi için her iki hayvanın özelliklerini birleştirmek için yaratıldı.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed3

4. Ligerler, erkek aslanların ve dişi kaplanların yavrularıdır ve bilinen tüm mevcut kedilerin en büyüğüdür. Ligerler yalnızca aslanların yaşama ortamları ve kaplanlar vahşi ortamda çakışmadığı için kasıtlı olarak yetiştirildikleri esarette bulunurlar.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed4

5.Jaglions, jaguarlar ve aslanlar çiftleştiğinde inanılmaz derecede nadir görülür. 2006 yılında Barrie, Ontario’da, Bear Creek Vahşi Hayatı Koruma Şöleni’nde iki jaglion, hayvanat bahçesi tarafından istenmeyen iki tür arasında yakın bir dostluğun sonucu olarak doğdu.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed5

6. Narugalar deniz gergedanı ve belugaların yavrularıdır. Narwhals ve belugalar monodontidae ailesinin balinaların sadece iki üyesidir, bu yüzden melezleşebilirler, ancak çok nadirdir.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed6

7. Bardo, erkek eşek ve bir kadın atın ürünüdür ve bu onlara temel olarak katırları ters yapar. Bununla birlikte, bardolar katırdan biraz daha küçük ve çok daha az yaygın.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed7

8.coywolf veya woyote, çakallar ve gri kurt soyundan bir melez. Çakallardan daha büyük olma eğilimindedirler, ancak her iki türün davranışsal özelliklerini paylaşan kurtlardan daha küçüktürler.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed8

9. Zebroidler, bir zebranın ve diğer atların yavrularıdır. Zebroidler seyrek olmakla birlikte, uzun süredir etraftadırlar, Charles Darwin bile eserlerinde birkaç zebra melezi kaydetti.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed9

10. Bir wholphin, yaygın bir şişe cinsi yunus ve erkek sahte katil balina arasında son derece nadir bulunan karışımıdır. Wholphins, özellikleriyle ilgili olarak her iki ebeveyn arasında da çok orta düzeydedir. Bottlenose yunuslarda 88 diş var ve sahte katil balinalarının yaklaşık 44 olduğu ve bu sonucun sonucunda 66 numaralı wholphin var.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed10

11. İnekler ve vahşi yaklar arasındaki melez, yavru erkek veya dzomo kadın ise, bir dzo oluşturur. Çoğunlukla Tibet ve Moğolistan’da bulunurlar ve hem inaktaki hem de yaklardan daha güçlü ve daha büyüktürler.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed11

12. Savannah kedileri serval ve ev kedisi arasında çaprazdır. Büyükçe büyürler, 25 libre ağırlığa sahiptirler ve garip bir şekilde köpek gibi davranırlar.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed12

13. Bir cama, erkek devekuşu devesi ile dişi bir lama arasındaki çaprazdır. Cama, hayvanı daha yüksek yün üretimine daha yetenekli hale getirmek amacıyla yapay döllenme yoluyla üretildiği 1998 yılına kadar mevcut değildi.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed13

14. Geepler koyun ve keçi melez yavrularıdır. İki tür birbirine benzemekle birlikte, çok farklıdır ve nadiren doğal olarak görülürler. Koyun ve keçiler arasındaki melezler hala embriyo halindeyken ölürler. ‘Koyun Keçi Kimerası’, iki hayvanın embriyolarını birleştirerek yapay olarak üretilen bir hayvandır.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed14

15. Mulardlar, Pekin ve örümcek ördeklerinin melez yavrularıdır. Diğer ördek ırklarını birbirine karıştırma eğilimi gösteren kaslar nedeniyle melezleme meydana gelir. Bununla birlikte, mulardlar çoğunlukla çiftliklerde et ve kaz ciğeri için ticari olarak üretilmektedir.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed15

16. Kara köpeği köpekbalığı melezi, Avustralya kökenli köpekbalığı köpekbiçiminin ortak akraba eşleşmesinin sonucudur. Bu köpekbalığı yakında keşfedildi ve o zamana kadar bilinen hiçbir melez köpekbalığı türü yoktu.

hybrid-animals-you-didnt-know-existed16

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir