1. Anasayfa
  2. Uzay

ABD’li Bir Pilotun Çektiği UFO Manzarası Ortaya Çıktı

ABD’li Bir Pilotun Çektiği UFO Manzarası Ortaya Çıktı
0

Vakit zaman gündem haline gelen UFO (Unidentified Flying Object – Tanımlanamayan Uçan Nesne) imajlarına bir yenisi daha eklendi. Yabancı basında yer alan habere nazaran imajlar, ABD Savunma Bakanlığı’nın UFO’larla ilgili araştırmalar yapan ünitesine ilişkin bir rapordan geliyor.

İmajların basına sızdırıldığı raporda, 2018 yılında ABD’li bir savaş uçağı pilotunun ferdî cep telefonuyla çektiği ve tanımlanamayan bir cisme ilişkin olan fotoğraf da yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan kelam konusu fotoğrafta, Atlantik Okyanusu’nun üzerinde küp halinde bir nesne görülüyor.

ABD’li pilotun çektiği UFO imgesi:

e13c70f4c186039445cd15aeda6cc0c0845eebd0

Argümana nazaran kelam konusu fotoğraf, F/A-18 tipi bir savaş uçağının kokpitinden çekildi. Gizemli objenin Atlantik üzerinde 30.000 ila 35.000 fit ortasında uçtuğu ve fotoğrafın çekildiği savaş uçağından yaklaşık 1.000 fit uzakta olduğu belirtilirken, resmi gören üç ABD yetkilisi ise tanımlanamayan cismin küp formunda ve gümüş renginde olduğunu söyledi.

Fotoğrafı çeken pilotun Pentagon raporunda yer alan sözünde cismin takip edilemeyecek bir süratte kaybolduğundan da bahsediliyor. Öte yandan Pentagon tarafında basında çıkan savlar hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

9360243b942adc52fee1133813365b680449a0e6

UFO argümanlarıyla sık sık gündeme gelen Pentagon, UFO manzaralarını araştırmak üzere geçtiğimiz devirlerde Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Kümesi ismi verilen bir müşahede ünitesi kurmuştu. Müşahede ünitesinin gayesi ise tanımlanamayan nesne ve olayların tabiatını ve kaynağını araştırmak olarak belirlenmişti.

Bunun yanı sıra daha evvel internette yayınlanan ve ABD Donanması tarafından ‘son derece gizli’ olarak isimlendirilen görüntüler da içerisinde hassas bilgi barındırmadığı gerekçesiyle tekrar geçtiğimiz devirlerde halka açılmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir