1. Anasayfa
  2. Beyin

Etrafımızdaki Enerjiyi Hissedebilir miyiz?

Etrafımızdaki Enerjiyi Hissedebilir miyiz?
0

İlk bakışta inanılması güç gibi görünüyor fakat yeni yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki insanoğlu, çevresindeki kötü ve iyi enerjiyi hissedebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Cognition dergisinin yayınladığı çalışmaya göre, insanlar etraflarındaki kötü enerjiyi hissedip farkında olmadan kendi duygusal durumlarını buna göre ayarlıyorlar. Hani bir ortamda hep denilen bir laf vardır: ”Kötü enerji yayıyorsun” işte bu denilen laf artık fenomen olmaktan çıktı.

Yayınlanan bilimsel rapora göre çevremizde yaşanan bir kötü enerji patlamasını algılayıp kendimizi ona göre konumlandırıyoruz.

Tarihte ilk defa bir grup bilim adamı bu olayın gerçekliğini ölçmek için bir deney hazırladılar. Deneklerin ellerinin üzerine temas etmeden tutulan plastik parça ile fırçayı tahmin etmelerini istediler. İnanılmaz bir şekilde yapılan tahminler doğru çıktı. İşin bir ilginç anı ise elleri ile cisimler arasındaki mesafe arttıkça tahminlerindeki doğruluk payı azalıyordu.

p918m10830211

Yapılan bu deneyi “enerji etki alanının” hissedilebildiği şeklinde yorumlayan bilim adamları, çalışmalarının bir gün sinir-bilim alanında kullanılmasını umut ettiklerini bildirdiler. Aynı zamanda işin en güzel yanı ise deneyin evde deneyecek kadar basit olması. Hadi bakalım hemen deniyoruz! Güç sizinle olsun 🙂

Kaynak:http://www.iflscience.com/brain/can-humans-sense-a-force-field-around-their-body/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir