1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Nikon, Ay’a Götürüyor!

Nikon, Ay’a Götürüyor!
0

Nikon yeni üretmiş olduğu yarı profesyonel Dslr fotoğraf makinesinde zoom konusunda çığır açtı. Uzakları yakın yapan makineler arasında en iyisi olmaya aday olan P900 model Nikon fotoğraf makinesi tam 83x Optik Zoom yapabiliyor.

Fotoğrafçılığa yeni başlayan fotoğraf meraklılarının tercihi olan yarı dslr model fotoğraf makineleri teknoloji geliştikçe kendilerini aşmaya devam ediyorlar.Bu makinelerde objektif değiştirmek mümkün olmamasına karşın bir dslr’de olan neredeyse tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanda yarı profesyonel dslr makinelerinde yakınlaştırma özelliği tercih sebeplerinden birisi oluyor.

p900-yakinlastirma-ozelligi-nikon

İşte Nikon, yeni üretmiş olduğu p900 modelinde bu özelliği zirveye taşımış durumda. 24mm-2,000mm arası objektif aralığı imkanı sunan fotoğraf makinesi olan P900 ile kuş gözlemciliği, astrofotoğrafçılık gibi kategorilerde çekim yapılabiliyor.

nikon-ay-goturuyor

Nikon, Ay’a Götürüyor!

Geçtiğimiz günlerde amatör bir fotoğrafçı bu inanılmaz zoom özelliğine dikkat çekmek için P900 marka fotoğraf makinesi ile dünyamızın uydusu olan Ay’a zoom yaptığı bir videoyu paylaştı. Videoda görülebildiği gibi adeta Ay’a gitmiş hissi uyandıran P900’ün bu özelliği, özellikle fotoğrafçılar tarafından hayranlıkla karşılandı.

https://www.youtube.com/watch?v=2PbUjTxiyNQ

Türkiye’de de satışı bulunan Nikon P900’ün piyasa fiyatı ise 2.000 TL civarında. Önümüzdeki günlerde yoğunlaşacak olan Perseid Yağmuru yaklaşırken eğer bu kameraya sahipseniz çok şanslısınız!

https://www.youtube.com/watch?v=mfshAzV0FN4

Kaynak: http://www.iflscience.com/space/camera-zoom-captures-insane-shot-of-the-moon/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir