1. Anasayfa
  2. Sağlık ve Tıp

Doğduğunuz Aya Göre Sağlık Durumunuz

Doğduğunuz Aya Göre Sağlık Durumunuz
0

ABD’de bir hastanede 1.7 milyon hasta üzerinde yapılan araştırmalar ilginç sonuçlar verdi. İnsanların doğdukları aylara göre belirli kalıtsal hastalıklar taşıdıkları belirtiliyor. Şu anda bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da çıkarılan bu istatistik şu anda tıp dünyasında oldukça konuşuluyor.
Doğum anında güneşin ve ayın konumu insan üzerindeki biyoenerjinin farklı yönlerden etkilenmesini sağlıyor. Bu durum da aylara göre farklı hastalıklar taşımak anlamına geliyor. Aylar üzerinden birkaç örnek verecek olursak; Temmuz veya Ekim ayında doğmuş kişilerde astım hastalığının görülme oranı diğer aylara göre %79 daha fazla, diğer yandan hiperaktivitenin görülme olasılığı ise %67 daha düşük. Mart ayında doğanlarda ise kardiyovasküler tarzı hastalıkların görülme riski çok daha yüksek olarak belirlenmiş.
Bu istatistik çıkarılırken hastane kayıtlarının 1985 – 2014 yılları arasındaki kayıtları incelenmiş. Bu yıllar arasında 1.7 milyon hastanın hangi tedavileri gördüğü incelenmiş ve doğum aylarıyla birlikte eşleştirilmiş. Ortaya çıkan bu sonuç astroloji dünyasında gayet normal olarak karşılanırken, bazı tıp doktorları tesadüften öteye geçemeyeceğini savunuyor. Çevresel koşulların hastalığı tetikleyebileceği bu yüzden hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin anne karnında oluştuğu ise bir gerçek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir