1. Anasayfa
  2. İlginç

ZeroAvia, uçak kiralama şirketi Monte’ye hidrojen-elektrik güç aktarma organı sağlayacak

ZeroAvia, uçak kiralama şirketi Monte’ye hidrojen-elektrik güç aktarma organı sağlayacak
0

zeroavia ucak kiralama sirketi monteye hidrojen elektrik guc aktarma organi saglayacak 0 187cZc7M

Ticari havacılık için hidrojen-elektrik tahrik sistemleri geliştiricisi ZeroAvia, sıfır emisyonlu bölgesel turboprop uçak kiralayan Monte ile yeni bir muahede gerçekleştirdi. Mutabakat sonucunda Monte, ZeroAvia’dan ZA600 hidrojen-elektrik güç aktarma organları satın alacak.

100 adet güç aktarma organı sağlanacak

Monte, 2024 yılına kadar ZeroAvia’dan 5 ila 20 koltuk kapasiteli uçak gövdelerini desteklemek üzere tasarlanan ve hafif tanklarda yerleşik gaz halindeki hidrojenle çalışan 600 kW’lık ZA600 güç aktarma organı satın alacak.

Şirket, 100 adede kadar alacağı güç aktarma organlarını mevcut ve yeni Cessna Caravan, DHC-6 Twin Otter, Dornier 228 ve HAL-228 uçaklarına kuracak.

Artemis, yeni büsbütün elektrikli tekne prototipini duyurdu

3 gün evvel eklendi

ZeroAvia İş Geliştirme Lider Yardımcısı James Peck: “Bu paydaşlık, operatörlere ağlarında sıfır emisyonlu uçuşlar başlatmalarına müsaade vermenin yanı sıra yüzlerce hizmet içi uçak gövdesinin ömrünü uzatmak için esneklik sunacak.” dedi.

ZeroAvia, sertifikalandırılabilir bir hidrojen-elektrik aktarma organına yönelik uğraşların bir modülü olarak ZA600‘ün uçuş testini yenilenmiş bir Dornier 228‘le gerçekleştirecek.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • ZeroAvia, Monte’ye ZA600 güç aktarma organı sağlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir