1. Anasayfa
  2. İlginç

Venus Aerospace, hipersonik uzay uçağı konseptini tanıttı: Mach 9’a çıkabilecek

Venus Aerospace, hipersonik uzay uçağı konseptini tanıttı: Mach 9’a çıkabilecek
0
Ad
0
(0)

Houston merkezli bir havacılık teşebbüsü Venus Aerospace, şirketin birinci kavramsal hipersonik uzay uçağı tasarımı olan Stargazer‘ı duyurdu. Şirket, Mach 9‘da seyahat edecek uçağın geliştirilmesi için toplamda 33 milyon dolar fon sağladı.

Ad

Soğutma sistemi üzerinde çalışılıyor

Hipersonik uçak, 1 saat boyunca uçabilecek. 30 metre genişliğe ve 45 metre uzunluğa sahip Stargazer, 68 ton yükünde olacak. 12 bireye kadar yolcu kapasiteyle tasarlanan uzay uçağı, 51.8 kilometreye kadar yükseldikten sonra mevcut irtifada Mach 9’a kadar hızlanabilecek. Hipersonik uçağın, klasik bir havaalanından kalkış ve iniş gerçekleştirebileceği belirtiliyor.

Volocopter’in 4 kişilik eVTOL hava taksisi birinci uçuşunu tamamladı

3 gün evvel eklendi

Venus Aerospace, sıfır emisyonlu yeni jenerasyon roket motoru, yenilikçi uçak biçimi ve uzay uçağının mevcut altyapıyı kullanarak mevcut uzay limanlarından havalanmasına müsaade veren öncü soğutma sistemleri olmak üzere üç temel bahis üzerinde çalıştığını söyledi.

Şirket, Stargazer‘ın birinci yer testinin en erken 2025’e kadar gerçekleşmesi beklenmediğini belirtirken güvenlik, güvenilirlik ve performansı sağlamak için en az beş yıl boyunca testler yapılması gerektiğine değindi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Venus Aerospace, hipersonik uzay uçağı konseptini tanıttı

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir