1. Anasayfa
  2. İlginç

Ukrayna halkının Bayraktar TB2 kampanyasına Baykar’dan manalı takviye

Ukrayna halkının Bayraktar TB2 kampanyasına Baykar’dan manalı takviye
0
Ad
0
(0)

Ukrayna’nın Rusya’ya karşı topraklarını müdafaasında kıymetli güç sağlayan Bayraktar TB2 İHA’ların üreticisi Baykar, Ukrayna’ya 3 adet Bayraktar TB2 hibe ettiğini duyurdu. Twitter’dan hususla ilgili açıklama yayınlandı.

Ad

Ukrayna halkı, “Halkın Bayraktar’ı” ismiyle bağış kampanyası düzenledi. Toplanan bağışlar ile 3 adet Bayraktar TB2 alınması planlandı. Bağış kampanyasına Ukrayna halkının küçük büyük takviyelerinin yanı sıra kamuoyunun tanıdığı gazeteciler, sanatkarlar, futbolcular, iş insanları katkıda bulundu. Kampanya sonucunda 3 adet Bayraktar TB2 alacak kadar bağış toplandı.

Bayraktar TB2, Rus BUK hava savunma sistemini imha etti

4 ay evvel eklendi

Baykar’dan yapılan açıklamada ise Ukrayna halkının dayanışma ruhundan etkilendiklerini ve 3 adet Bayraktar TB2’yi hiçbir fiyat talep etmeden Ukrayna’ya hibe edecekleri açıklandı. Elde edilen tüm bağışın, “Ukrayna’nın onurlu halkının yararına kullanılmasını rica ediyoruz.” sözleri kullanıldı.

Baykar’ın açıklaması şöyle:

“Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek ismine Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için ‘Halkın Bayraktar’ı’ ismiyle düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir müddette muvaffakiyetle tamamlandığını öğrendik. 

Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatkarlar, futbolcular, iş insanları, sıradan beşerler hatta çocukların bu kampanyanın muvaffakiyete ulaşabilmesi ismine büyük yahut küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular. 

Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri amaca ulaşma isteği ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir fiyat talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu amaç için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının yararına kullanılmasını rica ediyoruz. Baykar olarak adil bir tahlili arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi hürmetle bildiririz.”

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • Baykar’dan Ukrayna halkının Bayraktar TB2 kampanyasına destek

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir