Toyota, KONUT pillerinin geri dönüşümü için Redwood ile çalışacak

 Toyota, KONUT pillerinin geri dönüşümü için Redwood ile çalışacak
Okunuyor Toyota, KONUT pillerinin geri dönüşümü için Redwood ile çalışacak
0
(0)

Toyota ve Redwood Materials, yeni bir geri dönüşüm programı için iş birliği yapacaklarını açıkladılar. İş birliği kapsamında elektrikli araçlar(EV) için eski ve yıpranmış piller toplanarak, yine kullanım için hazır hale getirilecek.

Yeni EV’ler için piller geri dönüştürülecek

Toyota, yeni mutabakatın dairesel bir pil ekosistemi yaratarak sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturabileceğini söyledi. Bu kapsamda pillerin toplanması, test edilmesi ve ham hususlara dönüştürülmesine odaklanılacak. Ayrıyeten pil sıhhati taraması ve bilgi idaresiyle yine üretilmiş ve öteki bir gayeye yönelik Toyota elektrikli araç pilleri için ikinci hayat fırsatları geliştirilecek.

Toyota İş Geliştirme Küme Lider Yardımcısı Christopher Yan: “Akülerimizin elektrikli bir araçta birinci hayat döngüsünün ötesinde paha sağlamasına imkan tanıyan sürdürülebilir tahliller geliştirmeye kararlıyız. Bu birebir vakitte karbon nötrlüğü amaçlarımıza ve herkes için daha sürdürülebilir bir dünya inşa etme misyonumuza da katkıda bulunuyor.” tabirlerinde bulundu.

Redwood, geri dönüşüm için yılda 6 GWh’den fazla kullanım ömrü sona ermiş pil topluyor ve bunları daha sonra rafine ederek yeni piller için ham unsurlara dönüştürüyor. Şirket, 2025 yılına kadar anot ve katot bileşenlerinin üretimini yılda 100 GWh’ye çıkarmak istiyor. Bu, yılda bir milyondan fazla elektrikli araç üretimi için gerekli kapasitenin sağlanması manasına geliyor.

Samsung SDI, 4640 ve 4660 pil hücrelerini test ediyor

21 sa. evvel eklendi

Toyota, 2030 yılına kadar global elektrikli araç satışlarını sekiz milyona çıkarmayı ve bunların geliştirilmesi için 70 milyar dolar yatırım yapmayı amaçlıyor. Redwood ise ikinci bir geri dönüşüm tesisi açmayı etkin olarak düşündüğünü söyledi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • Toyota, KONUT pillerinin geri dönüşümü için Redwood ile çalışacak

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın