1. Anasayfa
  2. İlginç

Tesla Optimus’un çalışan prototipi için geri sayım başladı

Tesla Optimus’un çalışan prototipi için geri sayım başladı
0
Ad
0
(0)

Tesla’nın Eylül ayı sonuna kadar Optimus insansı robotunun çalışan bir prototipini tanıtmaya hazırlandığı bildirilmişti. Elon Musk her şeyin plana nazaran ilerlediğini açıkladı. Yani büyük bir aksilik olmazsa Tesla Optimus kelam verilen tarihte gözler önüne çıkacak.

Ad

iQOO U5e tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2 sa. evvel eklendi

Geçen yıl düzenlenen birinci Tesla AI Day aktifliği şirketin otonom sürüş programına odaklanmıştı. Araba üreticisi ayrıyeten Dojo muhteşem bilgisayarını tanıtmış ve Tesla Optimus olarak anılan Tesla Bot  insansı robot projesini anons etmişti.

Ağustos’ta yapılacaktı

AI Day 2 aktifliğinin temelinde Ağustos ayında gerçekleşmesi gerekiyordu, lakin Musk aktifliğin 30 Eylül‘e ertelendiğini duyurdu. Tesla CEO’su gecikmenin nedeni olarak da Tesla Optimus prototipinin o vakte kadar hazır hale gelecek olmasını gösterdi.

Tesla’nın işvereni ayrıyeten AI Day 2‘de öne çıkacak daha ilgi cazip duyuruların olacağını tabir ederek “Bu tıp etkinlikler Tesla’nın bir otomobil şirketinden çok daha fazlası olduğunu ve bence yapay zeka alanında önder bir şirket olduğumuzu vugulamak için var” dedi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Tesla Optimus’un çalışan prototipi için geri sayım başladı

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir