1. Anasayfa
  2. İlginç

SpaceX rekor kırdı: 36 saatte 3 fırlatma

SpaceX rekor kırdı: 36 saatte 3 fırlatma
0
Ad
0
(0)

Elon Musk’ın sırf 20 yıl evvel kurduğu SpaceX, uzay yarışında inanılmaz başarılara imza atmaya devam ediyor. 2021’nin başlarında başarısız misyonları ile dikkat çeken SpaceX, başarısızlıklarını süratlice geride bıraktı ve geçtiğimiz hafta sonu yeni bir rekora imza attı. Firma, 36 saatte 3 farklı fırlatma yaparak tarihe geçti.

Ad

Elon Musk’ı eleştiren SpaceX çalışanları işten çıkarıldı

2 gün evvel eklendi

SpaceX, 36 saatte 3 farklı vazifesi muvaffakiyetle tamamladı

Space.com’dan gelen bilgilere nazaran SpaceX, 36 saatte 3 farklı fırlatma görevini tamamlayarak tarihe geçti. SpaceX’in birinci misyonu cuma günü Florida’daki Kennedy Space Center’de gerçekleşti. Firma, bu misyonda Starlink internet uydularını muvaffakiyetle uzaya fırlattı. İkinci vazife ise cumartesi günü California’daki Vandenberg üssünde gerçekleşti. Firma, bu misyonda Alman ordusunun radar uydularını muvaffakiyetle uzaya fırlattı.

Firmanın son misyonu ise pazar günü Cape Canaveral’da gerçekleşti. SpaceX, son vazifesinde Falcon 9 ile Globalstar irtibat uydusunu muvaffakiyetle uzaya fırlattı. Böylelikle esasen muvaffakiyet ile tanınan SpaceX, bir muvaffakiyete daha imza atmış oldu. SpaceX, 36 saatte 3 farklı fırlatmayı muvaffakiyetle gerçekleştiren birinci özel şirket oldu ve rekor kurdı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Uzay Haberleri
  • SpaceX, 36 saatte 3 farklı fırlatma gerçekleştirerek rekor kırdı

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir