1. Anasayfa
  2. İlginç

Samsung SDI, 4640 ve 4660 pil hücrelerini test ediyor

Samsung SDI, 4640 ve 4660 pil hücrelerini test ediyor
0
Ad
0
(0)

Samsung SDI, Tesla için 4680 pil hücresi üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran şirket, 4680 pil hücrelerinin haricinde öbür araba üreticileri için farklı boyutlardaki pil hücrelerini de test ediyor.

Ad

Daha kısa dizaynlar geliyor

The Elec’in haberine nazaran SamsungSDI, 4640(46mm çap ve 40mm uzunluk) ve 4660(46mm çap ve 60mm uzunluk) pil hücrelerini deniyor. 46 mm çap genişliğini koruyacak olan şirket, farklı dizaynlarla da Tesla haricinde birden fazla müşteriyi kazanmak istiyor.

Üreticiler, iki katmanlı bir pil ekibi oluşturulabilmek için iki 4640 hücreyi üst üste istifleyebilecek. Bu sistem, bir 4680 pil hücresine nazaran daha ağır ve daha maliyetli olmasına karşın pil kadrosu içindeki pil hücresi sıcaklıklarının daha uygun denetim edilmesi üzere yararlar sunabilecek.

Geliştirilen bakteriyel biyopil, haftalarca güç üretebiliyor

2 sa. evvel eklendi

Aktarılan bilgiler, Samsung SDI‘nın yeni pil dizaynlarını Volvo, BMW ve Stellantis‘e sunmayı düşündüğünü gösteriyor. Farklı boyutlarda piller geliştirmenin, araba üreticilerine daha fazla seçenek sunmasının yanı sıra üretim sıkıntılarını azaltmak için de kıymetli olduğu belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • Samsung SDI, 4640 ve 4660 pil hücrelerini test ediyor

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir