Sabancı Ventures yapay zeka tabanlı sesli sıhhat asistanı Albert’e yatırım yaptı

sabanci-ventures-yapay-zeka-tabanli-sesli-sihhat-asistani-alberte-yatirim-yapti-JAbOHCt5.jpg

sabanci ventures yapay zeka tabanli sesli sihhat asistani alberte yatirim yapti 0 UcS6d2zO

Sabancı Holding’in teşebbüsleri desteklemek için kurduğu Sabancı Ventures, beşinci yatırımını yaptı. Bu kere dijital sıhhat alanında faaliyet gösteren yerli teşebbüs Albert Health’a yatırım yapıldı. Albert Health, yapay zeka tabanlı hastalık idaresi hizmeti sunuyor.

Albert Health’a 1 milyon dolar yatırım

Sabancı Ventures’ın liderlik ettiği yatırım tipinde Akportföy, Teknoloji Yatırım (TTGV1 Fonu) ve EGİAD (Ege Genç İş İnsanları Derneği) Melekleri’nin iştiraki ile Albert Health’a toplam 1 milyon dolar tohum yatırımı yapıldı.

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü çok yakında tanıtılabilir

23 sa. evvel eklendi

Albert Health, kronik hastalar için Android ve iOS platformlarına geliştirilmiş mobiluygulamadır. Yapay zeka tabanlı dijital sıhhat asistanı olarak geliştirilen Albert Health ile ilaç takibi, sıhhat dökümanları idaresi, ölçüm takibi ve sıhhat uzmanlarıyla online manzaralı görüşme özellikleri sunuyor. Sesli asistan özelliği sayesinde hastalar uygulamayı çarçabuk kullanabiliyor.

sabanci ventures yapay zeka tabanli sesli sihhat asistani alberte yatirim yapti 1 f7ZBPf8D

Türk teşebbüsçüler tarafından kurulan Albert Health’ın Türkiye’de ve İngiltere’de ofisi bulunuyor. 2018 yılında kurulan şirket hali hazırda 100 binden fazla hastaya hizmet veriyor. Yapılan yatırım ile klinik doğrulama çalışmalarını hızlandırmayı ve yurt dışında büyümeyi hedefliyor.

İlk etapta 30 milyon dolar fon büyüklüğü ile yola çıkan Sabancı Ventures, bugüne kadar beş farklı teşebbüse yatırım yaptı. Şirket, Siber güvenlik, yapay zeka, güç teknolojileri, finansal hizmetler, objelerin interneti, materyal teknolojileri ve e-mobilite alanındaki teşebbüsleri takip ediyor. Teşebbüslere büyüme gayeli olarak 500 bin dolar ile 4 milyon dolar ortasında değişen meblağlarda yatırım yaparak, hissedar olmayı hedeflemektedir.

  • Anasayfa
  • Ömür
  • Teşebbüs Haberleri
  • Sabancı Ventures, Alberth Health’e yatırım yaptı

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık