1. Anasayfa
  2. İlginç

İsrail Savunma Bakanlığı, otonom tankının testlerine başlayacak

İsrail Savunma Bakanlığı, otonom tankının testlerine başlayacak
0

israil savunma bakanligi otonom tankinin testlerine baslayacak 0 NpPn8STp

Geçtiğimiz hafta Paris’teki Eurosatory Savunma ve Güvenlik Fuarı‘nda tanıtılan ve İsrail Savunma Bakanlığı, Elbit Systems ve İsrail güvenlik sanayileri tarafından geliştirilen Orta Ölçekli Robotik Savaş Aracının (M-RCV) testlerine başlanıyor.

Saha testlerine başlanılacak

İsrail firması BL tarafından yapılan yeni bir robotik platform tipi BLR-2‘ye dayanan M-RCV, İsrail Tank ve APC Müdürlüğü tarafından Eitan zırhlı işçi taşıyıcı için geliştirilen 30 mm otonom tarete sahip.  M-RCV ayrıyeten atış denetim ve misyon idare sistemlerini sağlayan Elbit’in ‘Iron Fist’ Faal Müdafaa Sistemi‘ni, ileri keşif misyonları için kapsüllü bir drone‘u ve Elbit ve Foresight tarafından geliştirilen pasif algılama kitini içeriyor.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii füze fırlatıcısını ve Rafael Advanced Defence Systems Spike füzelerini taşıyabilecek robotik araç, en az operatör müdahalesi gerektiriyor. M-RCV’nin gündüz yahut gece tüm hava senaryolarında büyük ölçüde otonom bir modda çalışabileceği belirtiliyor.

Rusya’da dünyanın en büyük metan gazı sızıntısı tespit edildi

2 gün evvel eklendi

M-RCV‘nin saha testlerinin 2023’te başlanması planlanıyor. Testlerde robotik aracın tüm özellikleriyle bir arada alandaki aktifliği de ölçülecek.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • İsrail Savunma Bakanlığı, otonom tankının testlerine başlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir