1. Anasayfa
  2. İlginç

Gulfstream G800 ultra uzun menzilli iş jeti, birinci uçuşunu gerçekleştirdi

Gulfstream G800 ultra uzun menzilli iş jeti, birinci uçuşunu gerçekleştirdi
0
Ad
0
(0)

İş hayatına yönelik özel jetler üreten ABD merkezli Gulfstream Aerospace, yeni ultra uzun menzilli G800 uçağının birinci uçuşunu gerçekleştirdi. Şirket, yeni G800’ün endüstrideki en uzun menzilli uçak olacağını söylüyor.

Ad

31 metre kanat açıklığına sahip

Savannah/Hilton Head Memleketler arası Havalimanı’ndan kalkan Gulfstream G800, sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanarak iki saatlik birinci test uçuşunu muvaffakiyetle tamamladı. Yüksek itiş gücüne sahip iki adet Rolls-Royce Pearl 700 motora sahip G800, Mach 0.85’te 14.816 kilometre ve Mach 0.90’da 12.964 km menzil sunuyor.

Gulfstream lideri Mark Burns: “İlk G800 test uçağını geçen sonbaharda duyurumuzda, sanayimiz için oyunu bir defa daha değiştirdik. Gulfstream’de müşterilerimizle yakın çalışmak, başarılarımızı daima olarak geliştirmemize ve beklentilerini aşan uçaklar geliştirmemize imkan tanıyor. G800, Gulfstream tasarımı aerodinamik ve kabin teknolojisi ile performansın sonlarını daha da zorluyor ve müşterilerimizin inanılmaz kabin ortamımızda daha yüksek süratlerde daha uzun menzilden faydalanmasını dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Airbus, birinci kere büsbütün SAF ile bir helikopteri uçurdu

1 hf. evvel eklendi

Yaklaşık 1 yıl boyunca test edilecek olan Gulfstream G800, 16 pencere bulunduruyor ve 19 bireye kadar yolcu kapasitesine sahip. 31 m kanat açıklığıyla gelen uçak, 1.800 m uzunluğundaki pistlerden havalanabilecek.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Gulfstream G800 uzun menzilli iş jeti, birinci uçuşunu gerçekleştirdi

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir