Fotovoltaik su ısıtıcısı, şebeke elektriğiyle de çalışabiliyor

 Fotovoltaik su ısıtıcısı, şebeke elektriğiyle de çalışabiliyor
Okunuyor Fotovoltaik su ısıtıcısı, şebeke elektriğiyle de çalışabiliyor
0
(0)

İtalyan güneş paneli üreticisi Sunerg Solar, tıpkı anda bir güneş paneli ve şebeke elektriği ile çalıştırılabilen 1.500 W’lık bir su ısıtıcısı tahlili geliştirdiklerini duyurdu. MPPT(Maksimum Güç Noktası Takipçisi) kontrolörüne dayanan sistem, 450 W’a kadar güç çıkışı olan bir fotovoltaik modül ile çalışabiliyor.

Venus Aerospace, hipersonik uzay uçağı konseptini tanıttı

1 gün evvel eklendi

Güneş paneli günde 2.800 Wh üretebiliyor

Şirket, kendi güneş modülü, MPPT kontrolörü ve biri fotovoltaik panel tarafından aktifleştirilen iki rezistanslı 80 L su kazanı ile Frog Fotovoltaik Şofben sunuyor. Modülün ürettiği tüm elektrik, FROG V10 denetleyicisi aracılığıyla su ısıtıcısına enjekte ediliyor.

45 cm x 75 cm ölçülerinde olan kazan, 22 kg yüke sahip. Şirket tarafından kendi güneş modülleri ile birlikte tercihen 320 W ila 340 W güç çıkışı ve %19,18 ila %20,38 ortasında değişen verimliliğe sahip X Max XL paneli ile birlikte satılacak. Panel 18,3 kg ağırlığındadır ve çalışma sıcaklığı -40 C ile 85 C ortasında.

Üreticiye nazaran güneş paneli günde yaklaşık 2.800 Wh üretebiliyor ve ısıtıcı, su sıcaklığını 20 C’den 50 C’ye yükseltebiliyor. Dirence verilen günlük termal güç ise yaklaşık 2.410 kCal. Şirket, tüm sistemi toplam 1.200 euro fiyat etiketiyle satışa sundu.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • Fotovoltaik su ısıtıcısı, şebeke elektriğiyle de çalışabiliyor

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın