1. Anasayfa
  2. İlginç

Dünyanın en büyük hibrit gemisi 2024’te hizmete başlayacak

Dünyanın en büyük hibrit gemisi 2024’te hizmete başlayacak
0

dunyanin en buyuk hibrit gemisi 2024te hizmete baslayacak 0 TX4lTQeB

Fransız nakliye şirketi Brittany Ferries, gelecekteki filosu için dünyanın en büyük hibrit gemisi olan Saint-Malo‘nun faaliyete geçeceği tarihi duyurdu. Hibrit gemi Fransa’nın St. Malo kentinden İngiltere Portsmouth’a giden bir rotada vazife alacak.  Brittany Ferries, Stena RoRo tarafından Wartsila‘nın hibrit teknolojisi kullanılarak toplam 3 adet hibrit gemi inşa edildiğini söyledi.

Aynı rotada iki hibrit gemi hizmet verecek

195 metre uzunlundaki hibrit gemi, mevcut birden fazla hibrit geminin sahip olduğu bataryanın yaklaşık iki katı büyüklüğünde olduğunu söylediği 11.5 MWh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak.

Geminin motor ve pil tedarikçisi Wartsila’ya nazaran optimize edilmiş güç verimliliği ve hibrit güç üzere özellikleri sayesinde Saint-Malo, dizel tahrik ile karşılaştırıldığında sera gazı emisyonlarında %15’e varan bir iyileşme sunabilecek.

Airbus, birinci kere büsbütün SAF ile bir helikopteri uçurdu

2 gün evvel eklendi

Brittany Ferries, dünyanın en büyük hibrit gemisi Saint-Malo‘nun 2024 yılında faaliyete başlayacağını söyledi. Saint-Malo’dan kısa bir mühlet sonra ikinci hibrit gemi de tıpkı rotada hizmete girecek. Şirket, sürdürülebilir nakliyat için ortaklarıyla çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Dünyanın en büyük hibrit gemisi 2024’te hizmete başlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir