1. Anasayfa
  2. İlginç

Dünya dışından gelen yeni sinyaller algılandı! Uzaylılar olabilir

Dünya dışından gelen yeni sinyaller algılandı! Uzaylılar olabilir
0
Ad
0
(0)

Dünya dışı uygarlıklar ve ömür konusunda bilim insanlarının çalışmaları gün geçtikçe sürat kazanıyor. Çin bilim ve teknoloji bakanlığının resmi gazetesi Science and Technology Daily bugün, beş yüz metre çaplı dünyanın en büyük ve en hassas radyo teleskobu Sky Eye (FAST) tarafından dünya dışından gelen dar bantlı yeni elektomanyetik sinyaller algılandığını duyurdu.

Ad

Haber sayfası erişime kapatıldı

Çin Bilim Akademisi ve Kaliforniya Üniversitesi tarafından ortaklaşa kurulan karasal dışı medeniyet arama takımının baş bilimcisi Zhang Tonjie, ekibin 2019 ve 2020’de toplanan bilgileri işlerken iki kuşkulu sinyal tespit ettiğini ve Sky Eye tarafından tespit edilen yeni sinyallerin, daha evvel yakalananlardan farklı olduğunu söyledi.

Zhang’ın bildirdiğine nazaran, Çin’in Sky Eye düşük frekanslı radyo bandında son derece hassas ve yabancı uygarlıkların araştırılmasında kritik bir rol oynuyor. Bununla birlikte yeni sinyallerin aynı vakitte bir tıp radyo paraziti olabileceğini belirten Zhang, araştırmaların devam ettiğini kelamlarına ekledi.

Uzayda kaza: James Webb Uzay Teleskobu’na mikrometeorit çarptı

6 gün evvel eklendi

Bilindiği üzere Çin’in Guizhou eyaletinde bulunan Sky Eye, Eylül 2020 tarihinden bu yana dünya dışı hayat ortasını sürdürüyor. Yeni haberin Weibo ve öteki medya kanallarında trend olmaya başlamasından sonra, haber sayfasını erişime kapatan Science and Technology Daily, birçok kullanıcının aklında soru işaretleri bıraktı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Uzay Haberleri
  • Dünya dışından gelen yeni sinyaller algılandı! Uzaylılar olabilir

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir