1. Anasayfa
  2. İlginç

DJI Matrice 30 tanıtıldı: Endüstriyel kullanım için yeni amiral gemisi drone serisi

DJI Matrice 30 tanıtıldı: Endüstriyel kullanım için yeni amiral gemisi drone serisi
0
Ad
0
(0)

DJI Enterprise’ın Bilkom garantisi ile Türkiye pazarına sunduğu kurumsal drone çözümleri
geçtiğimiz günlerde ülkemizde düzenlenen bir aktiflikte tanıtıldı. Bilkom ve DJI yetkililerinin yanı sıra AKUT İHA pilotlarının da katıldığı aktiflikte yeni periyotta arama-kurtarma faaliyetlerinin kahramanlarından biri olacak DJI Matrice 30’un üstün özellikleri deneyimlendi.

Ad

LPDDR5X ne kadar süratli?

13 sa. evvel eklendi

DJI Matrice 3 Özellikleri

DJI Enterprise’ın, sırt çantasına sığabilen yeni amiral gemisi drone eseri DJI Matrice 30, birden fazla yüksek performanslı sensörü tek bir kameraya entegre ediyor ve büsbütün baştan tasarlanmış bir uzaktan kumanda ile denetim ediliyor. M30 ve M30T olmak üzere iki farklı model ile gelen M30 serisi, 15 kilometreye varan menzili ile profesyonellerin yakın etraflarının ötesine uçmalarına ve üstün performans elde etmelerine imkan tanıyor.

Uçuş tecrübesini kıymetli ölçüde uygunlaştıran yükseltilmiş Pilot 2 yazılımıyla kuvvetli profesyonel kullanımlar için çok daha fazla güç, dayanıklılık ve yetenek sunuyor. Kompakt boyutu, kolay taşınabilmesi ve süratli suramı DJI Matrice 30’u kurumsal kullanım için ülkü bir tahlil haline getiriyor.

M30 modeli, 5×~16× optik ve 200x dijital yakınlaştırma destekleyen 48 megapiksel 1/2″ CMOS sensörüne sahip zoom kamera, 12 megapiksel geniş açılı kamera, 8K fotoğraf ve 4K/30 FPS görüntü çözünürlüğü ve 1.200 metreye kadar objelerin kesin koordinatlarını veren lazer ara ölçer içeriyor. M30T, ek olarak 640 x 512 piksel radyometrik termal kamerayı bünyesinde barındırıyor.

IP55 standardında muhafaza ile şiddetli yağmur, rüzgar, kar, buz ve yüksek irtifa üzere güçlü şartlarda -20°C ila 50°C ortası sıcaklıklarda harikulâde bir performans sunuyor. Düşük ışık şartlarında da kullanılabilen DJI M30, yerleşik yedekleme sistemleri, acil durum inişi, sistem durum idaresi ve altı istikametli pürüz aşım sensörleriyle güçlü misyonların muvaffakiyetle tamamlanmasına imkan tanıyor.

Dört antenli OcuSync 3 bağlantı sistemi sayesinde güçlü çalışma ve karmaşık arazi şartlarında dahi çalışabiliyor. Öteki ticari drone’lardan farklı olarak açılması, toplanması ve taşınması kolay katlanabilir ve hafif bir dizayna sahip. Kendi kendini ısıtabilen TB30 pil tasarımı en az 400 şarj döngüsünü destekliyor ve 41 dakikalık bir uçuş müddetine imkan tanıyor. Akıllı BS30 şarj kutusu 30 dakikada yüzde 20’den yüzde 90’a ulaşabilen süratli pil şarj imkanı sağlıyor. Kendi kendine kilitleme sistemi sayesinde tek bir düğmeye basarak katlanabiliyor. Bu özellikler, DJI M30’u en süratli ve kolay kurulan yüksek performanslı DJI Enterprise drone haline getiriyor.

Cihazın uzaktan ve gözetimsiz operasyonlar için yeni bulut tabanlı DJI FlightHub 2 filo idaresi yazılımı ve DJI Dock ile sıkıntısız bir biçimde entegre olarak çeşitli dallar verimlilik ve inovasyonlar getiriyor. Yeni DJI RC Plus uzaktan kumanda, profesyonel pilotların yüksek beklentilerini karşılıyor. DJI RC Plus, etkileyici bir parlaklık sayesinde pilotların daha fazla görsel bilgi görmesini sağlayan 7 inç genişliğinde yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. IP54 sertifikasına sahip DJI RC Plus, M30’da olduğu üzere şiddetli yağmurda kullanılabiliyor. DJI Enterprise’ın filo idare yazılımı olan DJI FlightHub 2, yer grupları, drone’lar, pilotlar ve toplanan tüm datalar ortasında senkronizasyon ve uyum sağlıyor. Büsbütün bulut tabanlı hale getirilen DJI FlightHub 2, artık uzaktan kumandanın yanı sıra bilgisayarlar, tabletler ve hatta taşınabilir aygıtlar üzere web tarayıcısı olan tüm aygıtlardan uçuş misyonu idaresine ve operasyonel görüntülemeye imkan tanıyor. Eser birebir vakitte gelişen durumlara süratle karşılık verebilmelerine imkan tanıyan haritalama özelliklerini de destekliyor.

Zenmuse H20N Özellikleri

DJI, yeni M30 serisi ekosisteminin yanı sıra DJI M300 RTK drone için özel olarak tasarlanan Zenmuse H20N sensörünü de duyurdu. Zenmuse H20N, gece görüş kamerası, hibrit yakınlaştırma ve termal görüntüleme kamerası ve M300 RTK ile kullanılabilen lazer uzaklık ölçeri bir ortaya getirerek gece operasyonlarına ihtilal niteliğinde bir tecrübe getiriyor. Ultra düşük ışıklarda dahi net imgeler elde edilmesini sağlıyor. Arama ve kurtarma operasyoları ya da anında tanınma gerektiren acil durumlarda çıtayı yükseltiyor. 0,0001 lükse kadar düşük ışıklı ortamlarda azamî sonuç veren gece görüşü, 20x hibrit optik yakınlaştırma, 640 x 512 çözünürlüğe sahip termal görüntüleme kamerası, 2x8x optik zoom ve 1.200 metre menzilli lazer uzaklık ölçer özelliklerini bir ortaya getiriyor.

Ürünler Satışta

DJI’ın kurumsal kullanım alanında ihtilal yaratan yeni eserlere Bilkom garantisi ile Türkiye genelindeki yetkili satılardan ulaşılabiliyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Matrice 30 tanıtıldı

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir