1. Anasayfa
  2. İlginç

Beşerler da yarasalar üzere taraf bulabilir mi?

Beşerler da yarasalar üzere taraf bulabilir mi?
0

beserler da yarasalar uzere taraf bulabilir mi 0

Batman sinemasına de ilham olan yarasa canlılar dünyasında özel bir yere sahip. Görmemesine karşın ultrason dalgaları ile pürüzleri aşabilmesi bugüne kadar sayısız araştırmaya husus oldu. Pekala beşerler da yarasalar üzere istikamet bulabilir mi?

İlginç yarasa araştırması

Özellikle görme duyularını kaybeden insanların ses konusunda daha hassas oldukları sıkça lisana getirilir. Elbette Daredevil biçiminde bir ömürden bahsetmek mümkün değil fakat insanların bu yeteneklerini geliştirebilecekleri belirtiliyor.

Telefonunuza gelen bildirimlere dikkat!

2 gün evvel eklendi

Yapılan bir araştırmaya nazaran toplam 10 haftalık bir çalışmanın sonrasında insanların ses dalgalarının objelerden yankılanmasına nazaran yakın etrafındaki mahzurları tanımlayabileceği tabir edilmiş.

Daha çok görme sorunu olan şahıslarla yapılan testlerde iştirakçiler lisanları ile çıkardıkları seslerin yankılarına nazaran objelerin boyutunu ve formunu tespit edebilmiş. İştirakçilerin tam önündeki değil de 45 derecelik açı ile önünde duran mahzurları daha uygun tespit ettikleri tabir ediliyor. Bir labirent içerisinde çok daha kolay bir halde yollarını bulabilmişler. Elbette bir yarasa suratı ve çevikliğini beklemek yanlış olur lakin insanların ömür kalitesinin yükseldiği konusunda araştırmacılar epeyce emin.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • İnsanlar ve yarasalar ile ilgili değişik araştırma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir