1. Anasayfa
  2. İlginç

Artemis, yeni büsbütün elektrikli tekne prototipini duyurdu

Artemis, yeni büsbütün elektrikli tekne prototipini duyurdu
0

artemis yeni busbutun elektrikli tekne prototipini duyurdu 0

Kuzey İrlanda merkezli Artemis Technologies, dünyanın birinci ticari olarak uygulanabilir büsbütün elektrikli, yüksek süratli foil iş teknesi serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirket, geliştirdikleri teknenin fosil yakıtla çalışan teknelere kıyasla %90’a varan güç tasarrufu sağladığını söyledi.

İlk teslimat 2023’te olabilir

46 km/s süratle 111 km menzile ulaşabilen tekne, 63 km/s azamî hıza sahip. 11.5 metre uzunluğuyla tekne, iki mürettebat ve altı yolcu taşıyabilecek.

Şirketin kurucusu Iain Percy: “Yüksek performanslı yelkencilik, motor sporları ve gelişmiş üretim dünyasından edindiğimiz tecrübesi bir ortaya getiren, tasarladığımız ve geliştirdiğimiz elektrikli tahrik sistemi, menzil, maliyet tasarrufu ve yaratılan en az iz açısından sanayi için mutlak bir oyun değiştiricidir.” dedi.

Venus Aerospace, hipersonik uzay uçağı konseptini tanıttı

1 gün evvel eklendi

Şimdilik 60 kişilik bir gruba sahip olan Artemis Technologies, önümüzdeki on yılda 1.000 şahsa daha iş imkanı sunmak istiyor. Şirket, teknenin fiyatı hakkında bir açıklama yapmazken birinci teslimatların 2023’te gerçekleşmesi bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Artemis, yeni büsbütün elektrikli tekne prototipini duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir