1. Anasayfa
  2. İlginç

ABD, Moderna’nın Koronavirüs Aşısı İçin Yeşil Işık Yaktı

ABD, Moderna’nın Koronavirüs Aşısı İçin Yeşil Işık Yaktı
0
Ad
0
(0)

Her gün yüz binlerce Covid-19 hadisesi tespit edilen ABD, son derece makûs günlerden geçiyor. Bu nedenle ABD, Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısına onay veren birinci ülkelerden biri olmuştu. Aşıya olan muhtaçlık gitgide artıyor ve ABD, son olarak Moderna’nın geliştirmiş olduğu Covid-19 aşısına da yeşil ışık yaktı.

Amerikan Besin ve İlaç Dairesi (FDA) Danışman Şurası, geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleştirdi. Konsey, toplantının akabinde Moderna aşısının sağlam olduğunu açıklayarak bir an evvel aşı uygulamalarına başlanması gerektiğini belirtti. Moderna, resmi onaydan geçtiği takdirde Pfizer ve BioNTech aşısından sonra ABD’den onay alan ikinci aşı olacak.

Ad

FDA, Moderna aşısının bir an evvel kullanılmasını tavsiye ediyor

Milyonlarca hadisenin görüldüğü ABD’de aşıya olan gereksinim en üst düzeylere çıkmış durumda. ABD, Pfizer ve BioNTech’in geliştirmiş olduğu Covid-19 aşısını, FDA onayından geçmesinin akabinde süratli bir halde uygulamaya başlamıştı. Şimdilerde ise FDA’nın Moderna tarafından geliştirilen ilaca onay vermesi bekleniyor.

FDA Danışman Heyeti, %94,2 tesirli olduğu açıklanan Moderna aşısının kullanılmasını tavsiye ederek, bir an evvel uygulamalara başlanması gerektiğini açıkladı. FDA tarafından resmi olarak onay verildikten sonra, 5,9 milyon doz aşının ABD’de dağıtıma çıkması bekleniyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ad

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir